Było to wzruszające świadectwo wzajemnej miłości i poszanowania – tak najkrócej opisać można uroczystość, która odbyła się 24 lutego.

Podczas XI Sesji Rady Gminy Bolesławiec Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie uhonorowani zostali Anna i Zbigniew Płacek – mieszkańcy Gminy Bolesławiec.

W Trzebieniu mieszkają od 2 lat, ponieważ zawsze marzyli o tym, by być bliżej natury. Przenieśli się tu więc z Wrocławia i jak mówią – nie żałują. Jubilaci poznali się na zabawie tanecznej w stolicy Dolnego Śląska. Spotkanie miało miejsce jesienią, a już w maju pan Zbigniew oświadczył się i został przyjęty, a para pobrała się 14 sierpnia 1965 roku. Pani Anna wspomina do dziś bukiet polnych kwiatów, który podczas zaręczyn wręczył jej mąż.

Podobny bukiet otrzymała z rąk Przewodniczącego Rady Gminy Bolesławiec – Bogusława Uzieja. Natomiast Wójt Gminy – Andrzej Dutkowski miał przyjemność przekazania Jubilatom medali, przyznanych przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę. Do życzeń przyłączyli się gminni radni oraz pracownicy Urzędu Gminy Bolesławiec.

Wójt podkreślił rolę wzajemnego poszanowania, dzięki któremu związek ten przetrwać mógł 50 lat. Lat szczęśliwych, ale i pełnych trudnych momentów, które dzięki wzajemnemu zrozumieniu i wsparciu doprowadziły Państwa Płacek do tego jubileuszu. Dodał on także, że ma nadzieję, iż za 10 lat para będzie odbierać kolejny medal.

Karolina Wieczorek