Zakończyły się zimowe ferie dla dzieci, intensywny czas pracy dla animatorów i instruktorów. W gminie Bolesławiec akcja ferie objęła większość miejscowości.

Miłośnicy tańca brak dance mogli swoje pasje rozwijać pod okiem instruktora w Lipianach i Nowych Jaroszowicach. Utalentowani wokalnie mieli okazję pośpiewać w Golnicach, Krępnicy i Łące. Zestaw gier i zabaw rekreacyjnych wraz z dodatkowymi atrakcjami zaproponowali animatorzy w Brzeźniku, Kraśniku Dolnym, Ocicach, Trzebieniu, Żeliszowie, Parkoszowie, Trzebieniu Małym, Dobrej, Starej Olesznej i Kruszynie. W niektórych miejscowościach dzieci uczyły się także gotować. Placki ziemniaczane, wykonane przez uczestników ferii w Kruszynie pachniały jeszcze przez kilka dni. Ciekawy świat kosmicznych podróży przeżyły dzieci, uczestniczące w zajęciach plastycznych w Kruszynie. Oprócz plastycznego konstruowania pojazdów kosmicznych, mieszkańców galaktyki – dzieci bawiły się także w zabawy ruchowe. Plastyczne zajęcia mieli także mali mieszkańcy Bolesławic. Na swoje szalone zabawy zaprosił mieszkańców: Otoku, Kraszowic, Łazisk, Starych Jaroszowic, Mierzwina, Nowej, Suszek i Kraśnika Górnego animator Paweł. Dzieci miały okazję uczestniczyć w iście wojskowym torze przeszkód, mogły wzajemnie pomalować sobie twarze, kręciły talerzami i miały możliwość wykazania się nie tylko kreatywnością w zabawach, ale także w komponowaniu zabawnych strojów.

Ferie trwały krótko, ale miejmy nadzieję, że wspomnienia po nich zostaną w dzieciach na dłużej. Przynajmniej do wakacji.

Beata Widera