Ma przenikliwe spojrzenie, bacznie obserwuje i może nie zdając sobie do końca z tego sprawy - przygląda się dokładnie twarzy rozmówcy. Cierpliwie i umiejętnie podczas rozmowy wprowadza przyjacielski nastrój. To specjalistka od twarzy i jej charakteryzatorskich efektów specjalnych – Grażyna Dwornik-Biały

Jak ważny jest wizerunek dla każdego człowieka, nie trzeba nikogo przekonywać. W piątkowy wieczór w Domu Ludowym w Kraśniku Dolnym swoje „czarodziejskie sztuczki” zaprezentowała charakteryzatorka filmowa i wizażystka, pracująca z wieloma znanym i nieznanymi postaciami teatru i filmu.

Jej przygoda z planem filmowym rozpoczęła się już dawno temu, zaczynała swoją pracę jako pomocnik w perukarni, a potem wspinając się po szczeblach kariery została główną charakteryzatorką. Ma w swoim dorobku prace przy filmach np. „Gniew”, „Śmierć jak kromka chleba”, „Świat według Kiepskich” oraz przy teleturniejach i programach reality-show m.in.: przy programie „Bar”. Dobrze wspomina swoją współpracę tak z Krzysztofem Ibiszem, Katarzyną Figurą, jak i z wychwalaną przez nią Beatą Tyszkiewicz. Nie zliczy godzin poświęconych na charakteryzację, malowanie nie tylko twarzy w trudnych warunkach pogodowych i czasami ogromnego stresu. 

W piątek w Kraśniku Dolnym z jej zdolności, doświadczenia i wiedzy nie tyle charakteryzatorki, co wizażystki mogli skorzystać wszyscy obecni na spotkaniu. Po prezentacji pracy przy filmach i programach rozpoczęła się wyczekiwana przez Panie część „makijażowa”. Metamorfozie na początku została poddana Agnieszka, a po niej ruszyła lawina pytań i rad. I tak kobiety dowiedziały się w jaki sposób każda z nich ma podkreślić swoje walory i skorygować bez skalpela, a tylko przy pomocy makijażowych trików swoje niedoskonałości. Jednego czego na tym spotkaniu brakowało, to był czas, ponieważ każda z pań miała niezliczoną liczbę pytań na temat swojej twarzy. 

Miłym akcentem były pyszne faworki przygotowane przez Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, co dodatkowo czyniło ten wieczór udanym.

Następne spotkanie z Panią Grażyną odbędzie się 4 marca w Domu Ludowym w Łaziskach. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

Beata Widera