W sobotę, 16 stycznia, w Domu Ludowym w Krępnicy odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci. Niespodzianką dla małych mieszkańców i ich rodziców był występ dzieci z Łazisk, w których wykonaniu można było zobaczyć piękne Jasełka.

Piękne kolędy i pastorałki i barwne stroje pozwoliły wszystkim widzom wrócić się wspomnieniami do Świąt Bożego Narodzenia. Po występie mali aktorzy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z mieszkańcami Krępnicy. Tradycyjnym „pociągiem” rozpoczęto mały karnawał w Krępnicy. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawach sprawnościowych, szukaniu Gufiego, łapaniu zielonych ogonków, przechodzeniu pod poprzeczką oraz wielu rodzajów tańca. Każdy z uczestników miał okazję przedstawić swój strój i wziąć udział w pokazie mody. Przejście po zaimprowizowanym wybiegu było dla najmłodszych nie lada przeżyciem.

Nie zabrakło pysznych słodyczy i soczków dla dzieci, a dla rodziców ciasta, kawy i herbaty. Organizatorzy (Sołtys - Kamil Haniszewski wraz z Radą Sołecką, Radna Rady Gminy Bolesławiec - Rozalia Gajewska oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie) dziękują wszystkim za tak liczne przybycie i mają nadzieję powtórzyć wszystko w następnym roku. Specjalne podziękowania należą się Oli Tureckiej, Krystanowi Debernemu i Kamilowi Debernemu.

Beata Widera