Dzięki zaangażowaniu proboszcza co roku organizowane jest opłatkowe spotkanie parafii Włodzice Wielkie. W tym roku odbyło się ono 6 stycznia w nowo rozbudowanym Domu Ludowym w Nowej.

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Nowych Jaroszowic, Suszek, Włodzic Wielkich, Włodzic Małych i Nowej. Organizatorami była Rada Sołecka Nowej, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Parafialna z Włodzic Wielkich.

Sołtys gospodarzy – Ewa Surma wraz z proboszczem – ks. Januszem Leszczyńskim przywitali gości oraz złożyli zebranym najlepsze życzenia z okazji Nowego 2016 Roku. Następnie wszyscy odmówili wspólną modlitwę oraz podzielili się opłatkiem.

Miła atmosfera sprawiła, że zebrani poczuli się jak jedna, wielka rodzina. Organizatorzy zadbali o to, by wszyscy mogli zjeść wspólny posiłek – był barszcz, krokiety, ciasto, owoce, kawa oraz herbata. Po świątecznym poczęstunku przyszedł czas na wspólne kolędowanie, podczas którego zabrzmiały znane kolędy i pastorałki.

Kiedy opłatkowe spotkanie dobiegło końca pełni noworocznych postanowień i w podniosłym nastroju udaliśmy się do domów, by za rok spotkać się w kolejnej wsi naszej parafii.

Ewa Surma