Zakończył się rok 2015 a wraz z nim przyszedł czas na jego podsumowanie. Nie ma co ukrywać, w 4 letniej historii naszej szkółki piłkarskiej miniony rok okazał się najbardziej obfity w sukcesy sportowe oraz organizacyjne. Bogactwo sukcesów jakie przyszło nam osiągnąć to wynik ciężkiej pracy wszystkich osób związanych z naszą organizacją począwszy od osób zarządzających, dzieci-sportowców, rodzicach, przyjaciołach, sponsorach wspierających działania - w tym Gminy Bolesławiec.

Klub Sportowy Talent jest organizacją liczącą 150 podopiecznych. Spora część to młodzi sportowcy zamieszkujący Gminę Bolesławiec. W tym roku ich liczba wzrosła do ponad 30 i co ważne - nadal wzrasta. Liczymy na to zwłaszcza, że od marca 2016 naszym nowym obiektem treningowym stanie się boisko piłkarskie w Łaziskach.

Rok 2015 rozpoczęliśmy od pasma sukcesów w zagranicznych rozgrywkach. Uczestnicząc w zawodach głównie w Niemczech, Talenciaki w większości zawodów stawali na podium turniejów, co u zagranicznych sąsiadów stwarza wizerunek naszej organizacji piłkarskiej jako bardzo dobrego sportowego rywala. Sukcesy zagraniczne miały oczywiście przełożenie na rezultaty w zawodach w Polsce. W Turniejach  „okręgowych” KS Talent zawsze stanowił o czołówce. Tak dobre szkolenie pozwala nam grać na równi z drużynami i akademiami klubów z Ekstraklasy z całej Polski. Jest to  również powód dla którego jako nieliczni okręgu  mamy możliwość gry  w prestiżowych turniejach w których rywalizujemy z  uznanymi klubami takimi jak Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, GKS Katowice, Śląsk Wrocław, Legia Warszawa czy wiele innych świetnych klubów.

Na połowę roku przypadły największe zdobycze naszej szkółki. W okręgowych rozgrywkach OZPN Jelenia Góra wśród zespołów z Jeleniej Góry, Zgorzelca, Lubania, Bogatyni,  Bolesławca oraz innych miast nasze Żaki, czyli zawodnicy do lat 9 okazali się bezkonkurencyjni. Ta sama grupa zdecydowanie wygrała okręgowe rozgrywki Deichmann, dzięki czemu otrzymała promocję do ogólnopolskich rozgrywek. Szło nam wyśmienicie, na 7 meczów przegraliśmy tyko jeden i ta  nieznaczna „wpadka” wykluczyła nas z walki o nieoficjalny tytuł najlepszej drużyny w Polsce do lat 9.

Nasi młodsi piłkarze z grupy do lat 7 ogrywali się równie dobrze jak ich starsi koledzy. W swojej kategorii w okręgu byli również bezkonkurencyjni, dlatego niebawem będzie o nich głośno, bo są to wyjątkowo utalentowani chłopcy. 

Najstarszą grupą szkoleniową w naszej szkółce, w której szkolenie, mecze  i samo funkcjonowanie  ma nieco poważniejszy kształt są  Orliki, to chłopcy w wieku 10-11 lat. U Orlików sukcesów  turniejowych nie brakowało. Tych w Polsce jak i za granicą.

Rok 2015 był wyjątkowy pod wieloma względami. Zagraliśmy w prawie 80 turniejach, gdzie sami zorganizowaliśmy ich prawie 20. Kosztowało nas to dużo pracy oraz funduszy. Dzięki m.in. wsparciu Gminy Bolesławiec mogliśmy sobie pozwolić na takie działania oraz dużą aktywność sportową.

Bycie członkiem naszej organizacji to na pewno dobra zabawa, aktywne spędzanie czasu, owocna nauka na płaszczyźnie piłkarskiej, ale i zobowiązanie do ciężkiej sportowej pracy. Pragniemy już od najmłodszych lat zarażać nawet 4-latków sportową krzepą. Mając na uwadze, że jako trenerzy jesteśmy nierzadko pierwszymi poza rodzicami wychowawcami dzieci, staramy się od nich konsekwentnie wymagać dużego zaangażowania. Rok zakończyliśmy otrzymaniem zaproszenia do jednego z niemieckich 3 ligowych klubów do zaprezentowania naszych najlepszych młodych zawodników. Może będzie to początek jakiejś ciekawej współpracy? Okaże się  niebawem. Mocno liczymy na to, że kolejny „Lewandowski” będzie właśnie od nas...

Krystian Miżdal