„To najszczęśliwszy dzień mojego życia, nigdy nie byłem na takim meczu! Szkoda tylko, że to nie ja grałem…” – to słowa dziewięcioletniego ucznia Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Ocicach zaraz po wyjściu ze stadionu Zagłębia Lubin. Dzieciom z tej szkoły   Mikołaj w tym roku roznosi prezenty przez cały grudzień. 18 grudnia 42 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki, wraz z zaproszonymi kolegami  z Bożejowic i Włodzic oraz 21 dorosłymi,  wybrało się na mecz ekstraklasy Zagłębie Lubin Górnik Zabrze. 25 – osobowa grupa chłopców i dziewcząt dostąpiła zaszczytu wyprowadzenia zawodników obu drużyn na płytę boiska, gdzie spiker wielokrotnie podkreślał,  iż eskortą obu drużyn są właśnie dzieci ze Szkoły w Ocicach.

Przeżycia młodych ludzi  związane z tym niezwykłym wydarzeniem są bezcenne. Przybite „piątki” z krecikiem - maskotką drużyny Zagłębie Lubin, powitanie z zawodnikami obu zespołów, oko kamery, flesze aparatów fotograficznych, dziennikarze sportowi i trybuny pełne kibiców, zagrzewających oba zespoły… Wielu z uczestników tego wyjazdu może nigdy więcej nie doświadczyć podobnych emocji, ale ta chwila była tylko ich. Towarzyszyło im ogromne zdenerwowanie i  trema, zaś  po opadnięciu emocji zmęczenie tak ogromne, aż ciężko było skupić uwagę na meczu,  ale… przybyliśmy, zobaczyliśmy i przeżyliśmy!

Wiosną, jako UKS „Sokół” Ocice, rozpoczynamy rywalizację w rozgrywkach OZPN Jelenia Góra w kategorii Orlika i Młodzika. Nie wiemy, jakie będą wyniki, ale już czujemy się zwycięzcami. Wszystkich chętnych, także z okolicznych miejscowości, zapraszamy na nasze zajęcia. Szczegółowe informacje można uzyskać bezpośrednio od dyrektora szkoły  lub poprzez stronę internetową placówki.

Niech następne, równie niezapomniane  chwile będą naszymi wspólnymi. Zapraszamy!

Agnieszka Michalczuk