Stało się! Przedstawiciele piątej siły polskiej ekstraklasy w piłce nożnej zawitali do Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Ocicach. 16 grudnia przedstawiciele marketingu i pierwszego zespołu Zagłębia Lubin przyjechali do Ocic, by przybliżyć historie i obecne funkcjonowanie swojego klubu. Spotkanie prowadzili: Natalia Duda i Marcin Magda, a gośćmi specjalnymi bylireprezentanci ekstraklasy i kadry Polski w różnych kategoriach wiekowych: Adrian Błąd i Filip Jagiełło. W spotkaniu wzięło  udział  ponad 120 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Ocicach i z zaproszonych szkół: Gimnazjum w Nowogrodźcu, SP Gościszów, SP Parowa i SP Żeliszów.

To niezwykłe wydarzenie rozpoczęło się prezentacją multimedialną, która zapoznała zebranych z historią klubu. Prowadzący omówili także ewolucję klubowego logo i wyjaśnili symbolikę jego elementów. Zaprezentowano także fragmenty meczów Zagłębia Lubin, ale ukazane z perspektywy ławki trenerów, co było o tyle fascynujące, iż kibice rzadko mają możliwość podejrzeć futbolową codzienność od strony piłkarskiej kuchni.

Kolejnym, równie wyczekiwanym, punktem imprezy była rozmowa z piłkarzami pierwszego składu drużyny – Adrianem Błądem i Filipem Jagiełło. Sportowcy opowiedzieli o emocjach, jakie towarzyszą im na co dzień w piłkarskim świecie oraz  wyjaśnili, jak zaczęła się ich przygoda z boiskiem. Z wielką precyzją, jak to piłkarze, odpowiadali na liczne pytania zadawane przez uczniów.  A ci byli wyjątkowo dociekliwi…

Kolejnym punktem spotkania były ogólnorozwojowe zajęcia pokazowe dla 30 uczniów, które przeprowadzili zaproszeni piłkarze. Część sprawnościową zakończyła gierka, w której oglądający uczniowie, wspomagani przez Adriana i Filipa, mogli poczuć się jak prawdziwi ligowcy. Chętni uczniowie mogli wziąć czynny udział w tej niezwyczajnej lekcji wychowania fizycznego. Nie obyło się także bez prezentów – klubowych gadżetów Zagłębia Lubin: podpisanych plakatów, autografów na piłkach i  koszulkach, które otrzymali uczestnicy spotkania. Szczególnie atrakcyjna była  możliwości zrobienia sobie zdjęcia z piłkarzami. 

Również Goście z Zagłębia Lubin otrzymali pamiątki ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Ocicach - kubki z logo Gminy Bolesławiec, ceramikę bolesławiecką, ręcznie robione kartki świąteczne i pamiątkowe stroiki bożonarodzeniowe. Wyrazili szczere podziękowania za zaproszenie oraz  podziw dla skali zajęć i działań,  jakie odbywają się w szkole. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki dostąpili zaszczytu eskorty zawodników Zagłębia Lubin i Górnika Zabrze w ostatniej kolejce tej jesieni, która odbędzie się 18 grudnia, dlatego odjeżdżający goście żegnali się słowami: „Do zobaczenia wkrótce!”.

To już druga wizyta w Szkole Podstawowej w Ocicach gości z Lubina. Zostawili swoim najmłodszym kibicom klubowe plakietki, koszulkę i plakaty. Jednak to, co najważniejsze, to rozbudzone marzenia i potężna dawka motywacji do przekraczania kolejnych granic. I tego niezmiennie życzymy naszym wychowankom.

Zainteresowanych odsyłamy na Facebooka klubu Zagłębia Lubin, gdzie jest już zamieszczona obszerna relacja z wizyty w SP w Ocicach.

Edyta Sienkiewicz

Zagłębie w regionie.jpeg