Za nami już  drugi  Kiermasz Bożonarodzeniowy, który w tym roku Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. J. Kukuczki w Ocicach zorganizowała 11 grudniaCel przyświecający imprezie jest niezmiennie ten sam, czyli umożliwienie mieszkańcom okolicznych miejscowości zaopatrzenia się w wyjątkowej urody świąteczne akcesoria.

Cały asortyment z wielką pieczołowitością oraz gigantycznym zaangażowaniem wykonywali rodzice, uczniowie oraz pracownicy szkoły. Gama oferowanych produktów była naprawdę szeroka. Na nabywców czekały stroiki wszelkiej maści, szyszkowe choinki, ręcznie wykonane kartki świąteczne… Można także było uzupełnić zapas bombek choinkowych, których wybór był ogromny: od tradycyjnych po najbardziej pomysłowe – papierowe, styropianowe czy… ryżowo-makaronowe. A wszystko to w prawdziwie świątecznym anturażu. W centralnym punkcie sali imponująco prezentował się wigilijny stół w pełnym „rynsztunku”, którego widok uświadamiał niezbicie, iż święta tuż, tuż... Klimat podsycały także przystrojone przez uczniów klas 0 – VI choinki, które służyły jednocześnie za ekspozycję oferowanych ozdób, a także rozbrzmiewające w tle kolędy i pastorałki. Zebrani mieli także niecodzienną okazję wysłuchać okolicznościowych pieśni w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego z Ocic.

Dla wszystkich tych, którzy nie podjęli jeszcze decyzji co do świątecznych wypieków, inspiracją mogły być ciasta domowej roboty, którymi można było się delektować przy filiżance kawy lub herbaty. O ich szeroki wybór również zadbały Mamy naszych uczniów, bez pomocy których świąteczna kawiarenka nie funkcjonowałaby tak sprawnie.

Sądząc po ilości odwiedzających naszą szkołę w tym dniu, oferowane produkty trafiły w gusta gości. W ciągu trzech godzin pomiędzy stoiskami przewinęło się około 200 osób, z których większość wychodziła zaopatrzona w liczne towary. Gościliśmy mieszkańców Bolesławca, Nowogrodźca, Bożejowic… Bardzo licznie przybyli także sami ociczanie. O udokumentowanie całej imprezy zadbali uczniowie II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu, którzy skrupulatnie zbierali materiał do krótkiej prezentacji oraz filmu. Całość sprawnie i z dużą swadą poprowadziła nauczycielka tutejszej szkoły – pani Agnieszka Michalczuk.

Przygotowanie przedsięwzięcia na taką skalę wymagało mnóstwa czasu, wysiłku i chęci ze strony zarówno społeczności lokalnej, jak i szkolnej. Koordynacją wszystkich działań zajęły się nauczycielki: pani Renata Buciak i pani Ewa Berny. Poza samym planowaniem, aktywnie włączały się we wszelkie działania, jak również skutecznie mobilizowały rodziców oraz pozyskiwały chętnych do współpracy ze szkołą. Doceniając ów wkład, Dyrektor szkoły – pan Dariusz Wojtowicz podziękował imiennie wszystkim, bez których kiermasz nie zaistniałby w takim kształcie. Dziękujemy więc raz jeszcze rodzicom, pracownikom szkoły, uczniom oraz tym wszystkim, którzy dorzucili swoją cegiełkę do naszej świątecznej imprezy.

Licząc na Państwa pomoc w przyszłym roku, już dziś zapraszamy na przyszłoroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Ocicach!

Edyta Sienkiewicz