Kolejna inwestycja Gminy Bolesławiec została zakończona i oddana do użytkowania. W sobotę, 28 listopada, uroczyście otwarto Dom Ludowy w Suszkach.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęło przecięcie wstęgi przez Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzeja Dutkowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy – Bogusława Uzieja, sołtysa wsi Suszki – Roberta Galika oraz wykonawcę – Artura Rogalskiego. Następnie symbolicznie przekazane zostały klucze do obiektu, który poświecił ks. Janusz Leszczyński.

Był to też wieczór specjalnych podziękowań. Wójt Gminy złożył je na ręce właściciela Zakładu Ogólnobudowlanego „Rogalski” – Artura Rogalskiego. Otrzymał on oryginalny prezent – budowlaną wersję stołu mikserskiego. Dziękował mu, Radzie Gminy i Wójtowi  także sołtys oraz tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich.

Przyszedł również czas na prezenty. Te przekazały przedstawicielki Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich – Olga Burdyna, Rozalia Gajewska i Grażyna Łucka oraz Radny Rady Gminy Bolesławiec – Ryszard Kaprawy.

Ciepłych słów oraz wzruszeń nie brakowało, a atmosfera towarzysząca otwarciu była iście rodzinna. Całość zakończyła zabawa andrzejkowa.

To co cieszy najbardziej to fakt, że jest dziś z nami wielu młodych ludzi, że wszyscy bawią się wspólnie – mówił Wójt, Andrzej Dutkowski.

Mamy nadzieję, że Dom Ludowy w Suszkach już zawsze tętnił będzie życiem i stanie się miejscem aktywnych działań i integracji.

Karolina Wieczorek