To był bardzo ważny wieczór dla mieszkańców Żeliszowa. Dziś otrzymali oni bowiem pierwsze egzemplarze publikacji w pełni poświęconej ich miejscowości.

Żeliszów – wierny swoim korzeniom” to już druga książka opisująca wieś gminy Bolesławiec wydana przez Urząd Gminy Bolesławiec. Tym razem spisane zostały dzieje Żeliszowa i ludzi z nim związanych.

Mieszkańcy naszej gminy po raz kolejny pokazali, że to oni są najcenniejszą wartością. Gdyby nie ich zaangażowanie i serce, jakie włożyli w powstanie publikacji, nigdy nie ukazałaby się ona drukiem. Książka ta to bowiem zbiór prywatnych wspomnień, fotografii z rodzinnych albumów, pamiątek przekazywanych z pokolenia na pokolenie, starych dokumentów… Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski kilkakrotnie dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania książki.

Autorem publikacji jest Sebastian Zielonka, jednak jak podkreślił przekazując na ręce Wójta symbolicznie pierwszy egzemplarz, to dzieło wszystkich obecnych na sali Domu Ludowego w Żeliszowie. A ta wypełniła się szczelnie. Co najważniejsze – w ten piątkowy wieczór przybyły tu całe rodziny – dziadkowie, rodzice i dzieci, młodsi i starsi.

Niespodzianką dla zgromadzonych był krótki recital pochodzącego ze Lwowa Andrzeja Iwaszko. Wykonał on kilka utworów, a na koniec do wspólnego śpiewania zaprosił wszystkich zebranych.

Każdy obecny otrzymał egzemplarz książki „Żeliszów – wierny swoim korzeniom”. Na zakończenie można było otrzymać także autograf autora.

Promocji książki towarzyszyła specjalnie przygotowana wystawa o Żeliszowie. O słodki poczęstunek zadbały panie z tutejszego Koła Gospodyń Wiejskich

Karolina Wieczorek