22 listopada w Domu Ludowym "Jarzębina" w Trzebieniu odbył się kolejny z organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Wieczór Tematyczny. Tym razem w roli głównej wystąpiła Irlandia. 

Kraj, który w ostatnich latach stał się domem wielu Polaków wcale nie jest nam Polakom tak mocno znany. Pierwszą atrakcją dla słuchających był Wojtek Faltyn, który przywitał gości i zapowiadał program artystyczny w trudnym, irlandzkim języku. 

Na początku Panie z miejscowego KGW zaprezentowały wszystkim obecnym irlandzki gulasz i deserek, który cieszył się takim powodzeniem, że niestety nie starczyło go dla wszystkich.

Po poczęstunku w irlandzkim tańcu zaprezentowały się miejscowe „Jarzębinki”, po nich piękną piosenkę zaśpiewała Elisa Laudani, a gwiazdą wieczoru był zespół specjalizujący się w muzyce celtyckiej „Dagda Point”. Atrakcją dla chcących sprawdzić swoją wiedzę był quiz o Irlandii i Irlandii Północnej. To właśnie tutaj się okazało, że wielu uczestników spotkania myli brytyjską Irlandię Północną z Republiką Irlandii.

Najlepszymi w quizie okazały się Kamila Flis i Malwina Boć. Dla najmłodszych wydzielono w sali kącik zabaw, gdzie mogły słuchać muzyki, czytać bajki lub układać klocki. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy przy organizacji imprezy, a przede wszystkim podziękowania należą się Agnieszce Faltyn, Wojtkowi Faltyn oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Trzebienia.

Beata Widera