Prężnie działa już 60 lat. Zrzesza blisko 30 pań. Należy do nich również 7 panów (pieszczotliwie nazywanych kogutami w tym babskich kurniku). A dziś wzbogaciło się o gminnego członka honorowego. Mowa o KGW Ocice, które obchodziło swoje urodziny.

Powodów do świętowania było sporo – przez 60 lat funkcjonowania ocickie Koło Gospodyń Wiejskich zgromadziło na swoim koncie sporo sukcesów. A ostatnie lata to między innymi zwycięstwo podczas Konkursu na Tradycyjne Potrawy i Najpiękniejsze Kompozycje Wielkanocne oraz 4 miejsce podczas Dożynek Prezydenckich w Spale w 2014 roku.

Pokrótce swoją historię i osiągnięcia przedstawili sami członkowie Koła, ale najwięcej ciepłych słów padło ze strony gości. Jak powiedział Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski KGW Ocice działa dłużej niż istnieje Gmina Bolesławiec, a on sam ceni je za to, że zawsze może na nie liczyć. Nie obyło się bez kwiatów dla każdej z pań oraz słodkich upominków dla panów. Był też prezent dla Koła. Podobne życzenia i upominki na ręce Barbary Omiatacz – Przewodniczącej złożyli starosta i wicestarosta bolesławiecki – Dariusz Kwaśniewski oraz Marian Haniszewski, przedstawicielki Powiatowego Koła Gospodyń Wiejskich – Olga Burdyna, Rozalia Gajewska i Grażyna Łucka, sołtys wsi Ocice – Bożena Długosz oraz inni zaproszeni goście.

Następnie przyszedł czas na część artystyczną, którą rozpoczął oryginalny występ muzyczny z wykorzystaniem plastikowych kubków. Swój program przedstawił też Zespół Śpiewaczy Ocice, który specjalnie na tę okazję przygotował utwór w 9 zwrotkach opowiadający o tym pięknym jubileuszu. Na zakończenie wystąpiły uczennice Szkoły Podstawowej im. J. Kukuczki w Ocicach.

Najwięcej śmiechu wywołało to, co specjalnie dla Przewodniczącej KGW przygotowała Ewa Sondaj i Krzysztof Jakięła, którzy stwierdzili, że ich koleżanka wygląda zbyt elegancko i oni pokażą jej, jak powinna się prezentować i po chwili przebrali ją w strój „roboczy”.

Nie zabrakło także urodzinowego tortu i zabawy tanecznej. A Kołu Gospodyń Wiejskich w Ocicach życzymy kolejnych 60 lat aktywnej działalności.

Karolina Wieczorek