W tym dniu odbył się uroczysty apel przygotowany przez Ewę Merdas i Bronisława Góreckiego. Rozpoczął się on wystąpieniem uczennic klasy szóstej, które przybliżyły postać patrona szkoły i jego największe osiągnięcia.

Następnie uczniowie klasy 5 i 6 przedstawili w sposób bardzo obrazowy trzy scenki z życia patrona. Pierwsza ze scenek opisywała jego lata szkolne, druga okres pierwszych wielkich sukcesów alpinistycznych przy zdobywaniu kolejnego ośmiotysięcznika, a trzecia ostatnie lata jego wspinaczkowych osiągnięć. Po każdej ze scenek szkolny zespół muzyczny, w którego skład wchodzą uczennice klasy piątej, artystycznie urozmaicał apel. Zespół zaśpiewał trzy piosenki o tematyce turystycznej i górskiej. Postać Jerzego Kukuczki przybliżyła również prezentacja multimedialna, przeprowadzona przez uczennice klasy szóstej, gdzie oprócz informacji o działalności patrona przekazano również ciekawostki z jego życia. Na pewno nie wszyscy wiedzieli jakie było jego przezwisko, albo to, że jeździł samochodem z rejestracją 8000, czy to, że nigdy nie był na Gubałówce i Giewoncie.  Niewątpliwą atrakcją apelu było wspólne rozwiązywanie krzyżówki o tematyce, nawiązującej do postaci patrona.

Apel był również zwieńczeniem konkursu plastycznego ogłoszonego w klasach IV – VI. Opiekę nad konkursem plastycznym pod hasłem „Góry w moich oczach” sprawowała Ewa Berny. Na konkurs wpłynęło wiele prac, wyróżniono  15 z nich i wyłoniono zwycięzców konkursu. Nagrodę rzeczową i dyplom za I miejsce w konkursie otrzymała Marcelina Koryluk z klasy 6, drugie miejsce i nagrody otrzymała jej koleżanka z klasy – Estera Zamojska, a trzecie uczennica klasy piątej Edyta Ciaciek, która również otrzymała nagrodę i dyplom.

W drugiej części obchodów Dnia Patrona w naszej szkole rozegrane zostały konkursy sprawnościowe i intelektualne pod hasłem „Zdobywamy szczyty jak nasz patron”. Zmagania w osiąganiu szczytów skierowane były do klas III – VI. Obejmowały one bardzo szeroki zakres umiejętności i wiadomości. Były to różnego rodzaju tory przeszkód, zadania przyrodnicze, matematyczne i krzyżówki. Każdy uczeń mógł osiągnąć swój szczyt na miarę swoich możliwości. Zaangażowanie uczniów w przygotowanie uroczystości, przeprowadzenie jej oraz podczas zawodów było bardzo duże.

Dzień Patrona w Ocicach możemy uznać za bardzo udany.

Bronisław Górecki