Po świetnych występach naszych szczypiornistów w Mistrzostwach Gminy Bolesławiec, gdzie dziewczęta zdobyły srebrny, chłopcy zaś brązowy medal, dobra passa nie opuszcza sportowców ze Szkoły Podstawowej im. J. Kukuczki w Ocicach.

Kolejną areną ich zmagań był XVI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej TYMBARK CUP, który na terenie powiatu bolesławieckiego rozgrywany był 19 października. Doskonałą formą zaimponowali młodsi chłopcy i w finale turnieju ulegli tylko drużynie ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu. Warto tu wspomnieć, iż nowogrodziecka ekipa niemal w całości zasilana jest zawodnikami zrzeszonymi w futbolowych klubach. Tak więc II miejsce w kategorii U-10 w tym prestiżowym turnieju napawa nadzieją na kolejne sukcesy młodych piłkarzy. 

Niełatwe zadanie mieli także chłopcy z kategorii U-12, którzy turniejowe rozgrywki zakończyli na podium z zaszczytnym miejscem III. Droga do tej lokaty okupiona była ogromną determinacją. Nasi zawodnicy ponieśli porażkę z drużyną UKS KUSY, 5.ekipą w Polsce w Turnieju ORLIKA, następnie  zremisowali ze Szkołą Podstawową Oxpress i odnieśli dwa zwycięstwa nad szkołami z Nowogrodźca oraz Gromadki!

Szkoła Podstawowa w Ocicach proponuje swoim uczniom szeroki wachlarz zajęć sportowych, z których skrzętnie korzystają. Pozostaje mieć tylko nadzieję, iż kolejne sukcesy na sportowych arenach są tylko kwestią czasu.

Agnieszka Michalczuk