30 września wszystkie dzieci z klas młodszych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie, a jest ich aż 92, zebrały się przed szkołą w oczekiwaniu na autokary wycieczkowe. Po kontroli pojazdów przeprowadzonej przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, która wypadła pomyślnie, dzieci zajęły miejsca i w tym momencie rozpoczęła się wspaniała przygoda.

Bez większych utrudnień na drodze, udało się dotrzeć do pierwszego punktu wycieczki – wrocławskiego ZOO. Tutaj mali turyści zobaczyli wspaniały podwodny świat Afryki w Afrykarium. W dziewiętnastu akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000l wody pływały rekiny, płaszczki, inne duże ryby pelagiczne i zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Ogromne wrażenie zrobił na dzieciach akrylowy tunel o długości około 18m. Trudno było oderwać wszystkich od bajecznie kolorowych widoków i ryb przepływających tuż nad głowami.

Po wyjściu z Afrykarium, klasy udały się na dalsze zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Dzieci bardzo spontanicznie reagowały na widok żyraf, hipopotamów, słoni, tygrysa i innych zwierząt. Wiele radości sprawiła im możliwość pogłaskania i nakarmienia kóz.

Kolejnym etapem wycieczki był przejazd przez Wrocław i poznanie jego najciekawszych obiektów na trasie przejazdu. Uczniowie obserwowali ruch uliczny dużego miasta, zabytkową i współczesną zabudowę.

Ostatnim punktem programu był pobyt w Rodzinnym Centrum Rozrywki „LOOPY’S WORLD”.

Miejsce to okazało się rajem dla dzieciaków, które uwielbiają dokazywać i śmiać się do rozpuku. Tutaj mogły wspólnie i beztrosko odkrywać świat zabawy. Wszystkie zabawki, zjeżdżalnie, trampoliny i inne sprzęty, na których bawiły się dzieci były dla nich bezpieczne. Wiadomo, że dzieciaki najlepiej czują się, gdy mogą samodzielnie brykać. W Rodzinnym Centrum Loopy’s World wszystkie znalazły coś dla siebie.

Przez 90 minut korzystały z następujących atrakcji: 4000 m2 powierzchni, przygotowanej do swobodnej zabawy, kilkupoziomowych konstrukcji, 7 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności i długości, w tym: unikalna stroma „zakręcona zjeżdżalnia”, zjeżdżalnia czarna bez torów, zjeżdżalnia rodzinna (4 równoległe tory), zjeżdżalnia dla maluchów, czterech trampolin, kolorowych boisk, toru saneczkowego, tuneli i tajemniczych przejść, ciemnego pokoju, toru przeszkód, mostków, pochylni i równoważni. Dzieci dokazywały na 3-metrowej piłce, gigantycznej żółtej oponie, bawiły się armatkami i wulkanami na sprężone powietrze.

Wycieczka zakończyła się około godziny 17.00 pod szkołą w Kruszynie, gdzie na dzieci czekali już stęsknieni rodzice.

Marzanna Gal i Jolanta Pańczak