Jak co roku, pod koniec września obchodziliśmy w naszej szkole dwa święta - Sprzątanie Świata oraz Dzień Ziemniaka. Było aktywnie, zabawnie oraz... pożytecznie.

Najpierw zgromadziliśmy się na krótkim spotkaniu w holu szkoły by przypomnieć o wielkiej akcji wymyślonej w dalekiej Australii, która od wielu już lat doskonale przyjęła się również w Polsce. Chodzi oczywiście o „Sprzątanie Świata”. Uczniowie klasy V, przygotowani przez panią Agnieszkę Kamińską, przypomnieli najważniejsze fakty związane z tym międzynarodowym przedsięwzięciem. Zaprezentowali również dokładnie sposób segregacji śmieci.

Następnie rozpoczęło się świętowanie drugiej z dzisiejszych okazji czyli Dzień Ziemniaka. Podsumowany został konkurs ogłoszony i oceniony przez Samorząd Uczniowski. Od kilku dni w holu szkoły pojawiły się ziemniaczane postacie, czyli Pan i Pani Bulwa oraz ziemniaczane Monstra. Dodatkowo kilka osób zdobyło się na wykonanie pracy plastycznej w niełatwej technice stempelków ziemniaczanych.

W każdej kategorii wybrano trzy zwycięskie prace:

Pan lub Pani Bulwa:

  1. miejsce – Kacper Grabowy
  2. miejsce – Filip Dębiński
  3. miejsce – Wiktoria Cieślicka

Ziemniaczane Monstrum:

  1. miejsce – Wiktoria Ciepła
  2. miejsce – Łukasz Kalina
  3. miejsce – Arek Sołowiej, Hubert Przybylski

Ziemniaczane obrazki:

  1. miejsce – Kacper Banyś
  2. miejsce – Julia Polilejko
  3. miejsce – Emilia i Maja Królikowskie

Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie nagrody pocieszenia.

Druga część obchodów odbyła się w plenerze przy wyjątkowo pięknej pogodzie. Klasy posprzątały wyznaczone rejony wokół szkoły przynosząc całkiem pokaźnie „zbiory”, a później rywalizowały ze sobą w „ziemniaczanych” konkurencjach na wesoło.

Dzień Ziemniaka zakończyliśmy zjadając pyszne, pieczone w ognisku ziemniaki.

Joanna Sawicka