23 września w Domu Ludowym w Ocicach odbyła się Gala Mistrzów Sportu. Tym samym Wójt Gminy – Andrzej Dutkowski nagrodził tych, którzy odnosili w ubiegłym roku szkolnym laury w zawodach sportowych. 

29 uczniów szkół gminnych i miejskich, zamieszkujących na terenie Gminy Bolesławiec, nagrodzono statuetkami, certyfikatami i nagrodami finansowymi. Honorowymi gośćmi uroczystości byli zawodnicy Zagłębia Lubin.

- Gala Mistrzów Sportu to uroczystość, podczas której pragniemy powiedzieć głośne dziękuje tej młodzieży, która swoimi sukcesami przyczynia się do promocji naszej gminy – mówił Wójt – Andrzej Dutkowski. – To także czas, by pogratulować ich rodzicom, opiekunom, nauczycielom i trenerom. To dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy mówić o takich sukcesach.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie miejskich „podstawówek” – Mateusz Majszczyk i Dominik Wroński ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, Martyna Matyjewicz i Sandra Flis z SP 3 oraz Iga Kędzierska z SP4. Następnie wyróżniono uczniów szkół gminnych – Kacpra Deka, Juliana Trochanowskiego i Wiktorię Pisarską ze Szkoły Podstawowej w Trzebieniu, Piotra Skibę, Kamila Herbuta, Magdalenę Sondaj, Kamila Skibę i Ewelinę Kuklę z Brzeźnika oraz Rafała Ciaciek ze Szkoły Podstawowej w Ocicach.

Przyszedł także czas na gimnazjalistów. Gimnazjum Samorządowe nr 1 reprezentowali Natalia Regińska, Sylwia Jaźwicz, Wojciech Mocny, Marcel Dominik Chlastawa, Karolina Zatylna i Eryka Janiec, a Gimnazjum Samorządowe nr 2  Radosław Wąsik, Kamila Turek, Klaudia Miżdal, Zuzanna Lewandowska i Martyna Wolak. Z I Prywatnego Gimnazjum nagroda trafiła do Magdaleny Przystarz.

Na sam koniec uhonorowano tych, z największymi osiągnięciami – Izabelę Tkaczyk z II Prywatnego Gimnazjum oraz braci Patryka i Jakuba Patreuhów z I Prywatnego Gimnazjum.

Galę Mistrzów Sportu umiliły artystyczne występy uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej im. J. Kukuczki w Ocicach.

Karolina Wieczorek