Organizatorzy liczą, że ponad 4 i pół tysiąca złotych zasili konto, na którym gromadzone są środki na operację Wojtka Zakrzewskiego. Pieniądze te udało się zgromadzić podczas koncertu, zorganizowanego w ubiegły piątek w Trzebieniu.

W  Domu Ludowym „Jarzębina” w Trzebieniu odbył się koncert charytatywny zespołu BOJAGAMA. Był on tylko pretekstem dla chcącej pomóc aktywnej grupy ludzi, którzy usłyszeli o sytuacji małego mieszkańca Bożejowic.

- O chłopcu przeczytaliśmy w „Wieściach Gminnych” – mówi Agnieszka Faltyn, jedna z osób najbardziej zaangażowanych w akcję i jednocześnie wokalistka zespołu. – Pomyśleliśmy, że skoro i tak planowaliśmy organizację naszego koncertu, to dlaczego nie połączyć tego ze zbiórką. Od razu gotowość do działania zgłosiło Stowarzyszenie Trzebień, OSP Trzebień oraz tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich.

Wystarczyło kilka telefonów i plan nabrał realnych kształtów, ponieważ w pomoc i organizację włączyło się wielu chętnych wolontariuszy oraz sponsorów. Z każdym dniem w Domu Ludowym „Jarzębina” gromadzono kolejne przedmioty na licytację czy loterię, a gminne Koła Gospodyń Wiejskich deklarowały pomoc przy organizacji kafejki.

Już przed planowaną godziną rozpoczęcia koncertu oblężenie przeżywała wspomniana kawiarenka z ciastem oraz loteria fantowa. Ludzie, którzy kupowali losy czy ciasto, często do puszek wrzucali więcej. Na początku koncertu wystąpiła młodzież z Trzebienia – Emilia Urban i Aleksandra Faltyn. Był to suport dla zespołu BOJAGAMA, który bawił zebranych przez kolejne godziny. Grupa w składzie Agnieszka Miszkiewicz, Grażyna Dwornik-Biały, Małgorzata Suchcicka, Agnieszka Faltyn, Mateusz Rycerz i Bogusław Weiss zafundowała zebranym niepowtarzalny koncert, któremu towarzyszył multimedialny pokaz zdjęć małego Wojtka. Występ przerywany był licytacjami przedmiotów, przekazanych przez sponsorów oraz innych ludzi dobrej woli. Wylicytować można było także dziecięcą huśtawkę przekazaną przez rodziców chłopca. I to o nią stoczono największy bój, by ostatecznie zlicytować ją za 500 złotych. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się także kołdry i poduszki od firmy Textil Trzebień, pozłacane łańcuszki od firmy Marta z Leszna, wyroby ceramiczne od Ceramiki Artystycznej Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego z Bolesławca, rękodzieło wykonane przez członkinie Fundacji Pro Futuris z Kraśnika Dolnego, drewniane zabawki, ufundowane przez Zbigniewa Bożęckiego, płaskorzeźby wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej, voucher na spływ kajakowy od Stowarzyszenia Trzebień oraz kolekcja resoraków z lat 80. od Janusza Szymańskiego.

Każda złotówka, która trafiała do puszek, wywoływała wzruszenie na twarzach rodziców Wojtka – Katarzyny i Szymona Zakrzewskich, którzy wzięli udział w wydarzeniu. Towarzyszył im oczywiście sam Wojtuś, który dodatkowo obdarowany został prezentami przez Koło Gospodyń Wiejskich w Trzebieniu, Zbigniewa Bożęckiego oraz organizatorów z Agnieszką Faltyn na czele.

Wspólna zabawa trwała do 22.00, kiedy to zlicytowano wszystkie przedmioty, po sprzedawanym cieście nie został nawet okruszek, a wszystkie losy na loterie zostały sprzedane.

- Dziękujemy Wam wszystkim, że byliście tu z nami – powiedział na koniec Szymon Zakrzewski. – Mam nadzieję, że już wkrótce będę mógł także powiedzieć Wam, że Wojtek jest już po operacji. Na razie Wasza pomoc i zaangażowanie przybliżają nas do niej.

Trzymamy kciuki za dzielnego Wojtusia. Tym, którzy chcą wspomóc leczenie chłopca, podajemy link do strony Fundacji „Się pomaga”, przez którą nie tylko można przekazywać datki, ale także śledzić postęp zbiórki.

Dokładną kwotę, jaką udało się zebrać podczas koncertu, przekażemy, kiedy otrzymamy ją od Fundacji COR INFANTIS, która w piątek formalnie prowadziła zbiórkę środków na operację chłopca i w której zaplombowanych puszkach gromadzone były pieniądze.  

Organizatorami koncertu był Dom Ludowy „Jarzębina” w Trzebieniu, zespół BOJAGAMA, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie, Sołtys wsi Trzebień, Koło Gospodyń Wiejskich Trzebień, Ochotnicza Straż Pożarna Trzebień, Stowarzyszenie Trzebień, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Durda”, Fundacja Pro Futuris i inni.

Karolina Wieczorek