W wakacyjny wieczór, wspólnie z przedstawicielami Urzędu Gminy Bolesławiec z Wójtem – Andrzejem Dutkowskim na czele oraz delegacją mieszkańców naszej wsi, dokonaliśmy uroczystego otwarcia nowej altany z grillem.

Jest to inwestycja zaplanowana i sfinansowana ze środków funduszu sołeckiego, przypadającemu naszemu sołectwu w 2015 roku, ale jego ukończenie było możliwe dzięki ogromnej pomocy i dofinansowaniu Urzędu Gminy Bolesławiec.

Otwarcie nowego obiektu rozpoczęła sołtys wsi – Jolanta Deberna krótką przemową i podziękowaniem, skierowaną  zarówno w stronę urzędników i wykonawców, pracujących nad powyższym zadaniem, jak również mieszkańców Kraśnika Górnego, dzięki których zaangażowaniu i pomocy zorganizowana została uroczystość otwarcia..

Ważny moment – wspólne przecięcie wstęgi w nowym obiekcie było początkiem wieczornego grillowania, rozgrywek siatkarskich, wspólnych tańców i zabawy do późnych godzin wieczornych.

To, czego dokonaliśmy wspólnie za przychylnością pracowników i władz Urzędu Gminy oraz Mieszkańców Kraśnika Górnego niech służy dobru wspólnemu. Niech nowa altana z grillem będzie miejscem integracji, spotkań i rozrywki dla każdego bez względu na wiek, tylko  i wyłącznie pod warunkiem dbania i szanowania naszego wspólnego dzieła.

Jolanta Deberna