Nawałnica, która w piątek po godz. 16.00 przeszła nad Kruszynem, pokrzyżowała plany organizatorów Bluesa nad Bobrem. Jednak ci, którzy kochają dobrą muzykę, postanowili uzbroić się w cierpliwość. I nie żałują.

Przegląd Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy oraz Koncert pod Patronatem Wójta Gminy Bolesławiec początkowo miały odbyć się na boisku sportowym w Kruszynie. Jednak nawałnica, która uszkodziła światła na scenie, zmusiła organizatorów do przeniesienia imprezy do Domu Ludowego, co wiązało się ze sporym opóźnieniem.

Na scenie o nagrodę główną rywalizowało 6 zespołów, zakwalifikowanych do Przeglądu. Byli to Coś Tak O, Drunk Lamb, Hot Tamales, Jazzus Band, Levi, Marek Piowczyk Trio, Paulina Lenda i Kruki oraz Tandeta Blues Band. Do wygrania, oprócz nagród indywidualnych, były 3 nagrody – Nagroda Publiczności [w wysokości 1.000 zł, ufundowana przez Wójta Gminy Bolesławiec], Nagroda za Najlepsze Wykonanie Utworu T. Nalepy [2.000 zł] oraz nagroda dla zwycięzcy Przeglądu [4.000 zł].

Jury w składzie Tomasz Grabowy, Magdalena Piskorczyk, Paweł Serafiński, Zbigniew Lewandowski, Alicja Krzyszczak oraz Karolina Wieczorek nie mieli łatwego zadania. Ostatecznie ich zdaniem najlepsze wykonanie utworu T. Nalepy przedstawiła Paulina Lenda i Kruki, a główna nagroda powędrowała do Hot Tamales. Zdaniem publiczności, która przez cały wieczór mogła oddawać swoje głosy na wybraną grupę, bezkonkurencyjny i w żadnym stopniu nietandetny był Tandeta Blues Band.

Po zakończeniu Przeglądu na scenie zaprezentowały się gwiazdy – laureat ubiegłorocznego Przeglądu – zespół Po Godzinach Blues Band, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa oraz Kraków Street Band, którzy do czerwoności rozgrzali zgromadzoną w Domu Ludowym publikę. Zresztą nie tylko tą wewnątrz – w czasie gdy na scenie montowały się kolejne zespoły, inne zaskakiwały występami przed wejściem. Koncert zakończył się nad ranem.

W imieniu organizatorów jeszcze raz przepraszamy za opóźnienia i dziękujemy mieszkańcom Kruszyna, zwłaszcza tym w sąsiedztwie Domu Ludowego, za zrozumienie. 

Karolina Wieczorek

fot. Bożena Gałan