Każdy fan dobrej muzyki znajdzie w Kruszynie coś dla siebie. Tu nie ma playbacku – liczy się natomiast dobra zabawa i pasja. Mowa o jubileuszowym już 25. Festiwalu Blues nad Bobrem, który po raz kolejny odbywa się w gminie Bolesławiec.

Zarówno przed południem jak i po południu warsztatowicze uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez najlepszych artystów polskiej sceny muzycznej. W tym roku grono wykładowców tworzą: Jacek Król, Artur Lesicki, Marek Napiórkowski, Magda Piskorczyk, Tomasz Grabowy, Paweł Serafiński, Aleksandra Sozańska-Kut, Aleksandra Królik, Leszek Cichoński, Jacek Jaguś, Bartosz Łęczycki, Zbigniew Lewandowski oraz Paweł Ostrowski.

Najlepsi uczestnicy warsztatów mają możliwość otrzymania prestiżowej nagrody dla najciekawiej zapowiadającego się gitarzysty i basisty. Wyróżnieni zostają także inni młodzi instrumentaliści. W trakcie warsztatów odbywają się również konsultacje z zagranicznymi muzykami, porywające słuchaczy wykłady, np. dotyczące współpracy na scenie, historii muzyki rozrywkowej oraz czerpania pełnej radości z muzykowania.

Efekty ich pracy a także talent wykładowców podziwiać można każdego wieczoru w Gospodzie Kruszyna podczas jam sessions. Te muzyczne spotkania to zawsze niepowtarzalne wydarzenie, podczas którego uczestnicy warsztatów prezentują to, czego się nauczyli. To także okazja, by zobaczyć na jednej scenie czołowych polskich artystów, często muzycznych idoli. Usłyszeć można nie tylko klasyki, ale także muzyczne improwizacje. Wstęp na jam session jest wolny.

Podobnie, jak piątkowy koncert klas warsztatowych, który rozpocznie się o godz. 19.30 w Domu Ludowym w Kruszynie. Zaprezentują się na nim poszczególne klasy warsztatowe.

Natomiast w czwartek tradycyjnie odbędzie się Msza św. w oprawie bluesowej.

Kulminacją i niezwykle ważną częścią Bluesa nad Bobrem jest Przegląd Zespołów Bluesowych im. T. Nalepy, który połączony będzie z koncertem gwiazd. Na scenie zaprezentuje się osiem zespołów konkursowych, laureat ubiegłorocznego Przeglądu - zespół Po Godzinach Blues Band oraz Kraków Street Band i Nocna Zmiana Bluesa. Całość odbędzie się na boisku sportowym w Kruszynie, a wstęp na przegląd i koncert jest bezpłatny. Start o godz. 17.00, a Patronem koncertu jest Wójt Gminy Bolesławiec.

Zapraszamy!

Krzysztof Rojewski/Karolina Wieczorek

fot. Blues nad Bobrem