W centrum Mierzwina powstało miejsce spotkań wielu pokoleń - dzieci z opiekunami oraz młodzieży. 26 czerwca uroczyście oddano do użytkowania nowy plac zabaw oraz boisko wielofunkcyjne do siatkówki i koszykówki.

Inwestycję wykonała firma Pana Mariana Muzyki - Zakład Budowlano-Transportowy. Po oficjalnym otwarciu przez Wójta Gminy Bolesławiec - Andrzeja Dutkowskiego rozpromienione dzieci, z radością i uśmiechem na twarzy rozpoczęły na placu beztroską zabawę, a na boisku został rozegrany towarzyski mecz siatkówki pomiędzy przedstawicielami władz gminy a mieszkańcami Mierzwina. Dla strudzonych grą i zabawą Rada Sołecka wraz z Kołem Gospodyń  Wiejskich przygotowała poczęstunek.

Wybudowany plac zabaw jest miejscem bezpiecznej zabawy. Obiekt został ogrodzony i oświetlony a urządzenia, znajdujące się na placu, tj. wielofunkcyjne urządzenie ze zjeżdżalnią, piaskownica, bujak sprężynowy typu Hipcio, dwustanowiskowa huśtawka i karuzela, posiadają niezbędne atesty i certyfikaty. Nawierzchnia obiektu jest bezpieczna, bo poliuretanowa. Wygospodarowano również miejsce na ławeczki, a dbajac o czystość - zamontowano kosze na śmieci.

Małgorzata Płucienik