Koncert w ramach obchodów 25-lecia Festiwalu Blues nad Bobrem.
miejsce: Piwnica Paryska, ul. Komuny Paryskiej 34
villaambasada.pl
czas: Niedziela 5 lipca 2015, godz. 18:00
www.bluesnadbobrem.pl
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Piwnicy Paryskiej i Biurze Podróży "Perfekt"

MAGDA PISKORCZYK
to wielokrotnie nagradzana wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, "czarnym" głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie. Wydała oficjalnie 6 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin' Slima ze Szwecji.

Magda jest dwukrotną półfinalistką międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. Siedmiokrotnie wybierana Wokalistką Roku przez czytelników kwartalnika "Twój Blues". Nazwana we Francji "la voix noire et au costume blanc" (czarny głos w białym kostiumie).

Magda śpiewa głównie po angielsku, chętnie jednak sięga do różnych innych języków, także afrykańskich: np. tamaszek i bambara. Doskonale znana jest z tego, że łatwo nawiązuje kontakt z publicznością i wciąga ją regularnie do zabawy oraz wspólnego tworzenia muzyki.

Prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass według własnego autorskiego programu, m.in. w ramach Bluesa nad Bobrem. Efektem warsztatów w warszawskim OKO jest wydana w 2012 roku płyta "Magda Piskorczyk Masterclass".

WYSTĄPI:
Magda Piskorczyk
(wokal, gitara akustyczna i basowa, instrumenty perkusyjne, aranżacje i kompozycje)
z zespołem w składzie:
Aleksandra Siemieniuk - gitara dobro, akustyczna i elektryczna;
Bartosz Kazek - perkusja i instrumenty perkusyjne

 

BnB