W sobotę, 8 czerwca, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach odbył się Festyn Rodzinny. Po raz kolejny plenerowa impreza, zorganizowana przez Radę Rodziców i Grono Pedagogiczne, zgromadziła w jednym miejscu rodzinę, przyjaciół i znajomych, którzy mogli wspólnie bawić się, śmiać i miło spędzić czas.

Pogoda dopisała, a nawet można by rzec, że dokazywała wysoką temperaturą, czemu zaradzili druhowie
z OSP w Brzeźniku, którzy zorganizowali „mokre zabawy” dla młodszych  i nieco starszych dzieci. Ogromną atrakcją była wizyta żołnierzy z 23 Pułku Artylerii w Bolesławcu. Możliwość obejrzenia wozu bojowego i sprzętu wojskowego przyciągnęła małych chłopców i dużych mężczyzn.

Organizatorzy zaplanowali na ten dzień mnóstwo atrakcji. W programie znalazły się liczne działania sportowe, zabawy muzyczne i ruchowe. Najmłodsze dzieci bawiły się na dmuchanych placach zabaw i zjeżdżalniach, w basenie z kulkami, pokonywały skomplikowany tor przeszkód, a także korzystały z oferty stoiska z olśniewającymi, brokatowymi tatuażami oraz tęczowymi warkoczykami. Zwolennicy rywalizacji, oczywiście według zasady fair play mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas zawodów sportowych i gier drużynowych.

Na pikniku nie mogło zabraknąć prezentacji talentów przedszkolaków i uczniów.  Wyśpiewane przez najmłodszych słowa „Kocham Cię Ti amo”, czy „Mamo i tato Kocham was”  na niejednej twarzy wywołały uśmiech i łzy wzruszenia. Taneczne show naszych przedszkolaków spowodowało, że niejeden rodzic przytupywał w rytm muzyki i z dumą przyglądał się całemu pokazowi. Nie mniej widowiskowy pokaz zaprezentowali uczniowie szkoły, którzy śpiewali, tańczyli, recytowali, wykonywali akrobacje gimnastyczne czy prezentowali sztuki walki. Tuż obok sceny można było podziwiać prace plastyczne przygotowane przez utalentowane uczennice. Wszystkie występy naszych podopiecznych zostały nagrodzone gorącymi brawami, co było największym wyróżnieniem dla artystów.

Ale to nie koniec atrakcji przygotowanych przez grono pedagogiczne. Wszak czy noga tylko przytupuje czy i kręci się, rytm piosenki każdy czuje, więc do tańca zaprosiły panie animatorki, które pomimo upałów, postanowiły rozgrzać i rozruszać ciała przybyłych gości. Zabawy w rytm imprezowych hitów, zakończone bańkowym szaleństwem okazały się dobrym pomysłem do wspólnej aktywności.

Na przybyłych uczestników imprezy czekała kawiarenka z ciastem, goframi, gorącą i mrożoną kawą.  Rada Rodziców zadbała również o to, by nikt nie opuścił imprezy z pustym brzuchem. W ofercie znalazły się smakołyki z grilla, pierogi, doner z frytkami.

Wspaniała zabawa towarzyszyła do końca „Pikniku Rodzinnego”. Teraz pozostały wszystkim uczestnikom tylko miłe wspomnienia. Miejmy nadzieję, że do zobaczenia za rok.

Z całego serca dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do ogromnego, przerastającego nasze marzenia sukcesu kolejnego Festynu Rodzinnego. Dziękujemy także Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie za wsparcie w organizacji tegorocznej edycji wydarzenia

Natalia Polilejko