Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, dlatego jest to idealny moment na organizowanie wycieczek szkolnych. 5 czerwca uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym mieli okazję wziąć udział w niezwykłej wycieczce do ośrodka wspinaczkowego ZERWA we Wrocławiu.

Wyjazd został zorganizowany przez Pana Łukasza Surusa, który wraz z Panią Martą Zubal-Girtler z pasją i zaangażowaniem zadbał o każdy szczegół tego wyjątkowego dnia, mając na uwadze bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczestników.

Wizyta w ZERWIE okazała się być dla uczniów nie tylko świetną zabawą, ale również niezapomnianym doświadczeniem, które pozwoliło im przełamać własne bariery i odkryć w sobie nowe możliwości. Dla wielu z nich była to pierwsza przygoda ze wspinaczką, która początkowo budziła pewne obawy. Jednak z każdą kolejną próbą uczniowie nabierali pewności siebie, a wszelkie lęki stopniowo znikały. Było wspaniale widzieć, jak zdeterminowani uczniowie pokonują kolejne wyzwania i wspinają się coraz wyżej.

Niektórzy uczestnicy wycieczki od samego początku radzili sobie doskonale, bez większych trudności pokonując nawet najwyższe ścianki wspinaczkowe. Ich zwinność i sprawność budziły podziw zarówno wśród rówieśników, jak i opiekunów. Była to doskonała okazja, by uczniowie mogli inspirować się nawzajem i czerpać radość z aktywnego spędzania czasu.

Na zakończenie wizyty w ZERWIE odbyły się krótkie warsztaty na temat węzłów, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie mieli okazję nauczyć się podstawowych technik wiązania lin, co stanowiło nie tylko praktyczną umiejętność, ale również ciekawą zabawę.

Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domu zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazję zorganizować kolejne takie wyjazdy, które będą nie tylko świetną zabawą, ale również inspirującym doświadczeniem dla naszych uczniów.

Łukasz Surus, Marta Zubal-Girtler