Narodowe Czytanie cieszy się dużym zainteresowaniem w Gminie Bolesławiec już od kilku lat. W tym roku do wspólnego czytania została wybrana lektura „Kordian" Juliusza Słowackiego, która nie jest znana uczniom szkół podstawowych. Dlatego bibliotekarki z naszej Gminy zainicjowały cykl interaktywnych spotkań, mających na celu przybliżenie uczniom tego utworu. Pomysłodawczyniami tego projektu były bibliotekarki z Bożejowic, Brzeźnika i Żeliszowa: Pani Monika, Pani Mariola oraz Pani Sylwia. Wspólnie opracowały scenariusz gry o tematyce historyczno-literackiej.

W ramach tej inicjatywy, uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w różnorodnych zadaniach, starannie zaprojektowanych tak, aby nawiązywały do treści „Kordiana". Te wydarzenia dostarczyły młodzieży nie tylko cennych lekcji literatury, ale także umożliwiły rozwijanie umiejętności interpersonalnych, pracy zespołowej oraz dały możliwość wykazania się kreatywnością.

Za nami cztery spotkania: w Bożejowicach, Brzeźniku, Kruszynie i w Żeliszowie. W następnym tygodniu planujemy przeprowadzić tę grę w  bibliotekach w Kraśniku Dolnym, Ocicach oraz w Trzebieniu. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, która wykazała się nie tylko wiedzą, ale także kreatywnością i zaangażowaniem. Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy świetnej pracy! Czekamy na kolejne spotkania i jesteśmy pewni, że będą one równie udane.

Monika Mieszała