Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to zdanie wypowiedziane kiedyś przez Janusza Korczaka oddaje sens dziecięcej radości.

Powodów do takich uśmiechów staraliśmy się dostarczyć dzieciom z okazji ich święta w piątek, 31 maja, na boisku sportowym w Kruszynie. To właśnie tam stanęło "dmuchane miasteczko ".

Pierwsi miłośnicy takiej zabawy czekali już od godziny i podskakując co chwilę pytali: - Czy to już? Czy możemy już wejść? Nie mieliśmy serca ich tak męczyć, więc gdy tylko zamki i zjeżdżalnie zostały napompowane - maluchy mogły ruszyć do zabawy.

Z niepokojem spoglądaliśmy w niebo, bo tam piętrzyły się deszczowo/burzowe chmury, które w każdej chwili mogły przerwać zabawę.

"Dmuchane miasteczko " to była główna atrakcja tego dnia, którą przeplataliśmy animacjami i na nie także nie zabrakło chętnych.

Było wiele śmiechu i radości ze wspólnej zabawy, która trwała prawie trzy godziny, a została chwilę skrócona przez deszcz.

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom i dzieciom za tak liczne przybycie i firmie "Dmuchańce-dmuchane szaleństwo" z Otoku za profesjonalizm. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.

Beata Widera