Niedziela, 2 czerwca, należała do Festynu Pierogowego w Dąbrowie Bolesławieckiej – tego dnia Gospodarze wraz z Kołami Gospodyń z Bożejowic, Rakowic, Dobrej oraz Trzebienia wyjątkowo zadbali o nasze podniebienia.

Tradycyjnie już festyn rozpoczęły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej z Dąbrowy Bolesławieckiej, gromko oklaskiwane przez publiczność. W ludowym repertuarze zaprezentował się Zespół Leśne Nastroje z Dobrej oraz Gminny Zespół Pieśni i Tańca "Jutrzenka". Orzeźwiająco na publiczność zadziałały tancerki tańca orientalnego z zespołu Tierra Flamenca z Bolesławca.

Podczas festynu ogłoszono nagrodzono uczestników konkursu plastycznego. Rozstrzygnięto także tegoroczny „Konkurs na Najsmaczniejsze Pierogi” - pierwsze miejsce zdobyło KGW Żeliszów, drugie - KGW Bolesławice, zaś trzecie - KGW Jurków. Zarówno zwycięzcy, jak i wyróżnieni otrzymali nagrody z rąk Wójta Gminy Bolesławiec - Andrzeja Jańca oraz jego Zastępcy - Jacka Łuczkowskiego.

Kolejny Festyn Pierogowy za rok – na który już teraz zaprasza Państwa Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie wraz z Komitetem Organizacyjnym wsi Dąbrowa Bolesławiecka. Do zobaczenia!

Iwona Puszkarz