Imprezy towarzyszące Festiwalowi Kultury Południa Europy rozpoczynają się już dzisiaj. Mamy dla Państwa dwie propozycje - Koncert "Bośnia dla Powiatu Bolesławieckiego" oraz "Taneczne spotkanie z folklorem z Bośni".

Już dziś o godz. 18.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu po raz pierwszy zaprezentuje się Gwiazda tegorocznej Festy Bośniackiej - ANIP Mladost. Dodatkowo na scenie zobaczyć można będzie GKUD Pronija z Prnjavora, Szkołę Muzyczną „Konstantin Babić” z Prnjavora oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki.

Natomiast o godz. 21.00 na terenach zielonych przy Hotelu Europa w Kruszynie (ul. Morwowa 5) wystartuje "Taneczne spotkanie z folklorem z Bośni". Będzie to doskonała okazja do tego by spotkać muzyków, występujących wieczorem na scenie Teatru. Zapewniamy warunki do wspólnego tańca i śpiewu. Nie zabraknie również stoiska, na którym zakupić można będzie grillowane przekąski i napoje.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dzisiejszych wydarzeniach oraz w samej Feście Bośniackiej w niedzielę, 26 maja, w Bolesławicach.

Karolina Kojder

Już dziś pierwszy występ ANIP Mladost