W czwartek, 23 maja, zakończył się 2-miesięczny kurs  "ABC SAMOOBRONY DLA PAŃ - NIEPOKONANE", organizowany przez KS Samuraj Lubań przy współpracy z Gminą Bolesławiec oraz Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Kruszynie.

Od kwietnia Mieszkanki naszej Gminy spotykały się w każdy czwartek w Kruszynie, by dowiedzieć się, jak zachować się w sytuacji krytycznej. Podczas zajęć praktycznych panie ćwiczyły techniki samoobrony pod czujnym okiem prowadzącego - Jacka Jaworskiego. Warto zaznaczyć, że uczestniczki kursu niejednokrotnie z zajęć wracały obolałe i z siniakami, jednak niezmiennie salę kruszyńskiej szkoły opuszczały z uśmiechami i satysfakcją. Jak podczas ostatniego spotkania, zwieńczającego kurs podkreślił Jacek Jaworski - grupa była naprawdę zaangażowana w zajęcia i bardzo dobrze się z nią współpracowało. 

Na zakończenie cyklu zajęć panie otrzymały stosowne imienne certyfikaty, które wręczył im Zastępca Wójta Gminy - Jacek Łuczkowski oraz prowadzący kurs. 

Gratulujemy wszystkim Mieszkankom naszej Gminy, które ukończyły kurs.

Te z pań, które są zainteresowane podobnymi zajęciami informujemy, że KS Samuraj Lubań rozważa rozpoczęcie komercyjnego kursu. W przypadku, gdy ogłoszone zostaną zapisy - poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej. 

Karolina Kojder

Zdjęcie grupowe po zakończeniu kursu