Przełom maja i czerwca to wymarzona pora na wszelkiej maści imprezy plenerowe. Sprzyja ku temu kalendarz – Dzień Dziecka i Dzień Matki, a także wiosenno-letnia aura.

Społeczność Szkoły Podstawowej im. J. Kukuczki w Ocicach postanowiła więc skorzystać z nadarzającej się okazji i 30 maja zorganizowała Festyn Rodzinny. Program imprezy był niezwykle bogaty i obfitował w atrakcje skierowane zarówno do najmłodszych, jak i tych nieco starszych uczestników zabawy.

Spotkanie rozpoczęło się od wzruszającego występu uczniów z klas 0 – III. Klasy II i III przygotowały profesjonalne przedstawienie na motywach baśni pt. „Calineczka”, z zapierającą dech w piersiach scenografią i oszałamiającymi kostiumami. Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z pierwszoklasistami zaprezentowały się w wierszach i piosenkach dedykowanych rodzicom. Ten punkt programu zakończył się spektakularnym popisem tanecznym w stylu hawajskim w wykonaniu „zerówkowiczów”.  Nie mogło oczywiście zabraknąć odpowiednich, sznurkowych uniformów, wykonanych z pieczołowitością przez rodziców oraz wychowawczynię grupy.

Po uczcie dla ducha przyszedł czas na ucztę dla ciała. O to zadbały kochane mamy, które zaopatrzyły festynowych gości w ciasta, kiełbaski, pączki, lody oraz desery na bazie truskawek z własnych plantacji. Miłośnicy bajkowych postaci mieli okazję choć trochę upodobnić się do swoich idoli, a to wszystko dzięki stanowisku z malowaniem twarzy oraz robieniem fryzur.

Także amatorzy sportowych emocji nie mogli narzekać na brak atrakcji. W ramach festynu odbył się turniej piłki nożnej w kategorii „Skrzatów” o puchar koniczynki PSL i dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. Kukuczki w Ocicach. Do zaciętej walki stanęło siedem drużyn. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: 1. miejsce – KS Talent Nowogrodziec I, 2. miejsce – KS Talent Gościszów, 3. miejsce – SP Ocice, 4. miejsce – AP Talent Bolesławiec I, 5.miejsce – AP Talent Nowogrodziec II, 6. miejsce – KS Talent Bolesławiec II, 7. miejsce – UKS Sokół Ocice. Niech nikogo nie zmyli kategoria „Skrzatów”, zaangażowanie i wola walki młodych zawodników imponowała licznie zebranej widowni!

W rywalizacji sportowej mieli także okazję sprawdzić się pozostali uczestnicy festynu. Niezwykłą popularnością cieszyły się wyścigi rodzinne, obok nich można było także sprawdzić się w takich dyscyplinach, jak rzut piłką do kosza, rzut kółkiem do celu, rzut piłką lekarską i wiele, wiele innych… Co istotne, każda konkurencja rozgrywana była w wielu kategoriach wiekowych, co umożliwiało zdrową rywalizację. Miłośnicy gier logicznych zmagali się ze stuelementowymi puzzlami. Tu także najważniejsza była gra zespołowa, w myśl hasła - „Siła w rodzinie”.

W trakcie festynu, w związku z przypadającym 31 maja „Dniem bez papierosa”, propagowane były także działania dotyczące profilaktyki zdrowotnej. Uczniowie wykonywali dydaktyczne  plakaty, które stanowiły barwne tło imprezy.

Różnorodność atrakcji, dobra pogoda i ogromne zaangażowanie rodziców i pracowników szkoły to niezawodny przepis na udany festyn rodzinny. Z małymi poprawkami w proporcjach składników, jeszcze „smaczniejszą” imprezę przygotujemy w przyszłym roku. Już dziś zapraszamy.

Edyta Sienkiewicz