Wspaniała zabawa, dużo śmiechu i radości to atrybuty udanego Dnia Dziecka i taki właśnie dzień udało się zrealizować organizatorom Rodzinnego Dnia Dziecka w Brzeźniku. Pracownicy Szkoły Podstawowej w Brzeźniku, rodzice, Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka oraz Dom Ludowy w Brzeźniku wspólnymi siłami postarali się, aby ten dzień był pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń dla dzieci, ale również dla ich rodziców, dziadków i całych rodzin.

Podczas festynu atrakcji było wiele i nikt nie mógł narzekać na nudę. Zarówno dorośli jak i dzieci mogli spróbować swoich sił w wielu konkurencjach sportowych, przygotowanych przez pana Grzegorza Szylina, wśród których były mecz piłki nożnej rodzice vs dzieci oraz „dwa ognie” nauczyciele vs rodzice. Nie zabrakło także przeciągania liny czy biegu w workach. Dzieci pochwaliły się także swoją sprawnością i gibkością podczas pokazu gimnastyki. Miło było przypomnieć sobie czasy kiedy my również bez problemu wykonywaliśmy przewroty w przód i mostki. Dla wszystkich uczestników zabaw przygotowaliśmy słodkie upominki.

Doskonale bawiły się również maluchy, o czym świadczyły ich uśmiechnięte, wymalowane twarze. Najmłodsi milusińscy mieli okazję tego dnia przenieść się w bajkowy świat minionków, pozjeżdżać na dmuchańcach, dekorować ciastka czy zagrać w minionkową piniatę. To tylko kilka z mnóstwa zabaw, które oferowali animatorzy wynajęci przez Radę Sołecką oraz Radę Rodziców.

Podczas festynu nie zabrakło również pięknie wykonanych piosenek przez Olę Gortych, Julię Cidyło, Kingę Miżdal, Klaudię Dumę, Magdę Sondaj, Alicję Kolasę oraz Natalię Horbacz. Dziewczynki przygotowywały swoje występy pod opieką pani Jolanty Wróblewskiej oraz Marioli Łyszczarz.

Organizatorzy zadbali również o pyszny poczęstunek, były więc ciasta upieczone przez rodziców, kiełbaski, kuleczki ziemniaczane oraz kawa i herbata. Stoisko z poczęstunkiem dzielnie obsługiwały panie z Koła Gospodyń. Do owocnej współpracy  z organizatorami festynu przyłączyła się również pogoda, która nie sprawiła nam żadnych niespodzianek i z wszystkich atrakcji mogliśmy skorzystać na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że dla uczestników festynu był to niezapomniany dzień i miło będą go wspominać.

Mariola Łyszczarz