10 maja Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Janiec powołał Jacka Łuczkowskiego na stanowisko swojego Zastępcy.

Jacek Łuczkowski jest 57-letnim magistrem prawa. To emerytowany oficer Policji w stopniu podinspektora z 11-letnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Uniwersytet Wrocławski na Wydziale Prawa i Administracji, Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu oraz Wyższą Szkołę Biznesu – Natiolan-Louis University. Podczas swojej pracy zawodowej był wielokrotnie nagradzany i odznaczany.

Jacek Łuczkowski jest założycielem Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego, wiceprezesem Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej. Za swoją działalność otrzymał od Ministra Sportu i Turystyki podziękowania za zaangażowanie oraz pracę na rzecz polskiego sportu, a od Prezydenta Miasta Bolesławiec – nagrodę za „Promocję miasta Bolesławiec”.

Od lat działa społecznie – przez wiele lat prowadził biuro pomocy prawnej. Jest bezpartyjny. W poprzedniej kadencji piastował funkcję Radnego Powiatowego, gdzie w trakcie całej kadencji złożył 66 pisemnych interpelacji, dotyczących spraw Mieszkańców całego powiatu.

Jacek Łuczkowski - Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec