Już w niedzielę, 7 czerwca, w Bolesławicach odbędzie się kolejna edycja Bałkańskiej Festy. Poprzedzą ją warsztaty taneczne, wspólne muzykowanie oraz koncert Gwiazdy – zespołu KUD “Baščaršija”.

Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę czerwca czekamy na Was na boisku sportowym w Bolesławicach, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie bałkańskich przysmaków, jak pita czy pećenica, a na scenie zaprezentują się polskie i bałkańskie zespoły. Wcześniej sportowcy zmierzą się na dystansie biegu na 2700 m, a wszyscy obecni na Feście będą mieli okazję spróbować sił w innych zmaganiach. Przygotowaliśmy także specjalny skansen, który z pewnością wywoła wiele wspomnień wśród reemigrantów zamieszkujących naszą gminę. Gwiazdą Wieczoru będzie zespół KUD “Baščaršija”.

Podobnie jak w ubiegłym roku – wstępem do Bałkańskiej Festy będą wydarzenia, które rozegrają się już w piątek i sobotę. 5 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy do sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach, gdzie wystąpi zespół KUD “Baščaršija”. Jest to zespół z Sarajewa, który w swoim repertuarze posiada pieśni i tańce z Bośni i Hercegowiny oraz terenów byłej Jugosławii.

Natomiast w sobotę, 6 czerwca, o godz. 13.00 w Dąbrowie Bolesławieckiej, Brzeźniku oraz Ocicach wystartują bezpłatne warsztaty taneczne. Tych, którzy zamiast tańca, wolą śpiew oraz słuchanie muzyki – zapraszamy do ogrodu Restauracji Europa w Kruszynie. O godz. 20.00 rozpocznie się tam bowiem „Wspólne przy ogniu muzykowanie”. Wstęp – 10 zł.

Szczegóły na www.facebook.pl/BalkanskaFesta

Organizatorami Bałkańskiej Festy jest Urząd Gminy Bolesławiec, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie oraz Komitet Organizacyjny wsi Bolesławice.

PlakatFestaBalkanska.jpeg