Logotypy.jpeg

 

W wyniku rozstrzygnięć konkursu ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Orange Polska zbuduje internetową sieć światłowodową w projekcie „BOLESŁAWIECKI Orange Światłowód”, obszar nr 5.02.01.00, w którym znajduje się Gmina Bolesławiec.

Informacje o konkursie dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/inwestycja-c111-zapewnienie-dostepu-do-bardzo-szybkiego-internetu-na-obszarach-bialych-plam-1-nabor-uruchomiony.

Na stronie znajduje się również Lista Punktów Adresowych wskazanych do objęcia zasięgiem sieci.

Infrastruktura światłowodowa oparta na kablach światłowodowych doprowadzana będzie do granicy działki dla budynków jednorodzinnych i do części wspólnych dla budynków wielorodzinnych.

Wybudowana sieć będzie dostępna dla wszystkich operatorów, zainteresowanych świadczeniem usług na terenie gminy.

Na etapie budowy mieszkańcy nie ponoszą, żadnych opłat związanych z inwestycją.

Inwestycja będzie realizowana etapowo, a planowany termin zakończenia ostatniego etapu to 30.06.2026 r.

Wszelkie informacje o aktualnych i planowanych zasięgach sieci szerokopasmowych można znaleźć i zweryfikować także na stronie internetowej https://internet.gov.pl

Dodatkowo firma Orange  przygotowała newsletter dla mieszkańców gmin i powiatów, w których prowadzi inwestycje światłowodowe. Informuje w nim m.in. o postępach prac, rozwoju sieci, działaniach Fundacji Orange i nowościach technologicznych. Do newslettera można zapisać się pod linkiem https://msurvey.orange.com/Orange_Newsletter (wymagane jest podanie swojego adresu email).

 

Piotr Cebula / Orange

 

Przypominamy: Gmina Bolesławiec nie jest inwestorem przedmiotowego zadania i nie uczestniczyła w typowaniu punktów adresowych, które będą uwzględnione przy realizacji inwestycji. Otrzymane od Mieszkańców pisemne zgłoszenia na światłowód, o których informowaliśmy tutaj i tutaj, zostały przekazane do Ministerstwa Cyfryzacji.

Urząd Gminy Bolesławiec