Przyszedł czas, aby zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystać w praktyce, dlatego 15 marca klasy 6 i 7 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie uczestniczyły w wyjazdowych zajęciach laboratoryjnych. Mieliśmy przyjemność udać się do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa ,,SALAMANDRA” w Myśliborzu. Wzięliśmy udział w zajęciach laboratoryjnych i seminaryjnych, które miały za zadanie rozbudzić w uczniach zainteresowanie naukami przyrodniczymi. Po zadowolonych minach uczniów wnioskujemy, że nam się to udało.

Cykl warsztatów składał się z trzech zajęć. Swoją naukową przygodę uczestnicy wyjazdu rozpoczęli od próby uzyskania odpowiedzi na pytanie: Fotosynteza - odkrycie co kryje w sobie roślina? - wyjaśnienie dlaczego liść jest zielony? Podczas wykonywania poszczególnych zadań wykazali się niezwykłym zaangażowaniem, precyzją i cierpliwością. Każdy ruch  musiał być przemyślany. 

Kolejne zajęcia, czyli  seminarium o ptakach (wędrówki), odbyły się w sali muzealnej, gdzie był czas na integrację całej grupy. Wysłuchaliśmy wykładu pani ornitolog a następnie uczniowie sami wcielili się w rolę ornitologów i musieli rozpoznać i odnaleźć pośród eksponatów poszczególne ptaki.

Był to czas pełen inspirujących zajęć, dzięki którym mogliśmy nie tylko pogłębić swoją wiedzę, wzbogacić warsztat praktyczny, ale również świetnie się bawić.

Karolina Piotrów