Czas okołoświąteczny wybitnie sprzyja wszelkim działaniom, których istotą jest pomoc drugiemu człowiekowi. A gdzie, jak nie w szkole, jest lepsze miejsce, uczące empatii i zrozumienia sytuacji tych z nas, którzy znajdują się w trudnych, z różnych względów, momentach swojego życia.

Ten sprawdzian z człowieczeństwa na szóstkę zdali uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach, którzy z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego gremialnie wzięli udział w akcji ,,Wielkanocny Zajączek”. W dniach 15-25 marca zbierane były wszelkiego rodzaju produkty, mogące w znacznym stopniu ,,osłodzić” okres Świąt Wielkanocnych pacjentom przebywającym w SPZOZ-ie w Nowogrodźcu. Na przekazaniu samych produktów, takich jak ciastka, kawa czy herbata, dobre duszyczki z Ocic nie poprzestały…Razem z prezentami spożywczymi do kuracjuszy pojechały kartki wielkanocne, przepełnione ciepłymi słowami i życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia, a także radosnego Alleluja!

Przyjemność z dostawania prezentów, jak wszyscy wiemy,  jest ogromna… Uczniowie z ZSP w Ocicach wychodzą zaś z założenia, iż dużo więcej radości można czerpać z dawania i efektywnie to po raz kolejny udowadniają. Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy zdecydowali się uprzyjemnić sobie czas świąteczny przyłączeniem się do tego pięknego przedsięwzięcia!

Małgorzata Gorczyca