25 marca w Bibliotece Publicznej w Bożejowicach odbyło się niezwykłe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych. Dzieci miały bowiem okazję zanurzyć się w magicznym świecie literatury i tradycji wielkanocnych.

Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania bajki pt. „Wielkanoc”, która wprowadziła dzieci w radosny nastrój świąteczny. Następnie, młodzi uczestnicy wzięli udział w twórczym zadaniu – wyturlali koszyki wielkanocne, które stały się centrum ich artystycznej aktywności. Klubowicze z entuzjazmem przystąpili do szukania jajek ukrytych w zakamarkach biblioteki. Każde znalezione jajko było jak nowa strona do odkrycia, a radość z poszukiwań była widoczna na twarzach dzieci. Po odnalezieniu jajek, przyszedł czas na ich przemianę w małe dzieła sztuki. Z zapałem i precyzją malowali je, tworząc z nich oryginalne kartki świąteczne. Na zakończenie, uczestnicy spotkania wykazali się kreatywnością, malując drewniane kwiatki farbami. Te kolorowe, ręcznie wykonane ozdoby z pewnością przyozdobią ich domowe stoły wielkanocne, dodając im wyjątkowego, osobistego charakteru.

Spotkanie było pełne ciepła, radości i twórczej energii, a wspólne przygotowania do Świąt Wielkanocnych sprawiły, że każde dziecko mogło poczuć się częścią tej pięknej tradycji.

Monika Mieszała