21 marca  z okazji pierwszego dnia wiosny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kruszynie odbył się Dzień bez plecaka. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością.

Zamiast plecaków przynosili tego dnia książki w pudełkach po laptopach i sprzętach AGD, koszykach, przenośnych lodówkach, reklamówkach znanych sklepów, walizkach, wózkach dla lalek, skrzynkach na narzędzia a nawet… desce do prasowania. Niewątpliwie dzień ten był odrobinę inny niż wszystkie, chociaż lekcje odbyły się zgodnie z planem. Uczniowie z samorządu dokonali podliczeń uczniów w poszczególnych klasach, którzy zrezygnowali tego dnia z plecaka w ramach całorocznej akcji #zgranaklasa.

Uroczyste obchody pierwszego dnia wiosny miały także miejsce na świetlicy. Pani Justyna Kiepura wraz uczennicami wykonały z szarego papieru Piękne Marzanny. Gościem specjalnym tego dnia był aktor Mariusz Słabicki znany między innymi z serialu Na Ratunek 112, który przybliżył uczniom, jak wygląda praca aktora oraz przeprowadził mini warsztaty aktorskie. Niektórzy zrobili sobie również z Panem Mariuszem pamiątkowe zdjęcie.

Karolina Piotrów, Katarzyna Wołoszyn