Białogłowy, damy , kobiety… to tytuł koncertu, który z okazji Dnia Kobiet odbył się w Ocicach9 marca do Domu Ludowego przybyło wielu mieszkańców i gości, a to za sprawą Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej oraz uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach.

To właśnie oni byli niezaprzeczalnymi gwiazdami tego dnia. O znaczeniu kobiet w kulturze ludowej i nie tylko opowiedziała prowadząca, jednocześnie kierowniczka zespołu – Elżbieta Tor.

Ruszyły tańce, podłoga w sali dosłownie drżała od podskoków, a każdy nagradzany był gromkimi brawami. Wystąpiły prawie wszystkie grupy wiekowe Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej, prezentując nie tylko swoje umiejętności, ale także piękne, polskie ludowe stroje. Na koncercie mieliśmy okazję zobaczyć także grupę teatralną i grupę przedszkolaków z miejscowej szkoły. Ich wspaniałe występy wywołały owacje licznie zgromadzonych członków rodzin.

Współpraca zespołu ze szkołą rozpoczęła się dużo wcześniej, przedszkolaki przygotowała Magdalena Kędzierska (za co jej dziękujemy), a zdjęcia dzieci w tradycyjnych strojach ludowych były elementami wystawy w holu. Ten wieczór to nie tylko piękne tańce, ale także wspaniałe wokale i świetna kapela. Ogromne podziękowania należą się (oprócz wszechobecnej i niezastąpionej Elżbiety Tor) także Sławkowi Ratajskiemu, Kamilowi Zemła oraz Łukaszowi Rogackiemu. Dziękujemy także wspaniale zorganizowanej szkole z Ocic, która dzięki Radzie Rodziców zorganizowała poczęstunek dla dzieci. Po półtorej godzinie artystycznej uczty torby z słodkościami oraz moc podziękowań złożył także Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec - Roman Jaworski.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili do organizacji tej pięknej imprezy.

Beata Widera