11 marca to święto wszystkich sołtysów. Tych, z terenu naszej Gminy, zaprosiliśmy tego dnia do wspólnego świętowania - był występ muzyczny, tort, upominki oraz szczere życzenia.

Świętowanie Dnia Sołtysa stało się już w Gminie Bolesławiec tradycją. Dlatego też i w tym roku zaprosiliśmy wszystkich 29 sołtysów na spotkanie z okazji ich święta. Całość rozpoczął muzyczny występ grupy "Lopez i przyjaciele", która zaśpiewała i zagrała głównie dobrze znane, polskie przeboje. 

Następnie głos zabrał Andrzej Dutkowski - Wójt Gminy Bolesławiec, który podziękował sołtysom za ich codzienną pracę oraz wyraził radość z poniedziałkowego spotkania. Do tych ciepłych słów dołączyli także Przewodniczący Rady Gminy - Bogusław Uziej, Zastępca Wójta - Roman Jaworski oraz Sekretarz Gminy - Iwona Przybylska, którzy wręczyli sołtysom upominki z okazji ich święta.

Kiedy sołtysi oglądali oryginalne, drewniane zegary, przyszedł czas na podzielenie symbolicznego tortu oraz kuluarowe rozmowy.

Wszystkim sołtysom, którzy na co dzień pracują na rzecz lokalnej społeczności, składamy najlepsze życzenia - satysfakcji z wykonywanej funkcji, radości i szacunku mieszkańców swoich miejscowości. 

Karolina Kojder

Pamiątkowe zdjęcie całej grupy sołtysów oraz przedstawicieli Gminy