Dziś, 1 marca, symbolicznie otwarto Punkt Krwiodawstwa, zlokalizowany przy Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Gmina Bolesławiec wsparła finansowo uruchomienie punktu.

Przekazanie pomieszczeń, ich remont oraz wyposażenie - to kolejne działania, które podjęte zostały, by uruchomić stacjonarny punkt krwiodawstwa w Bolesławcu. Nie byłoby to możliwe bez dobrej współpracy i zaangażowania samorządów - tych lokalnych, jak i tych na poziomie województwa. Efektem działań jest uruchomienie długo wyczekiwanego przez krwiodawców punktu, który już w poniedziałek, 4 marca, przyjmie chętnych do oddania krwi.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi goście mogli obejrzeć nowo powstały punkt oraz porozmawiać z Elżbietą Kierzek - Dyrektorką Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, która podkreśliła, jak ważne jest powstanie takiego miejsca. Dyrektor Szpitala - Jarosław Karbowski zapewnił, że placówka cieszy się z faktu, że na jej terenie zlokalizowany został punkt.

Gmina Bolesławiec przekazała 42.500 zł na uruchomienie stacjonarnego Punktu Krwiodawstwa, a w otwarciu uczestniczył Wójt Gminy - Andrzej Dutkowski oraz jego Zastępca - Roman Jaworski. Otrzymali oni specjalne podziękowania z rąk wspomnianej Elżbiety Kierzek oraz Romana Bodaka - Prezesa Klubu HDK-PCK w Bolesławcu. Mamy nadzieję, że inwestycja wpłynie na zwiększenie liczby krwiodawców, wśród których jest wielu mieszkańców naszej Gminy.

Przypomnijmy, że punkt czynny będzie w każdy poniedziałek, środę i czwartek od godz. 9.00 do 12.00. 

Karolina Kojder