Co może powstać w ciągu 6 godzin intensywnych warsztatów? Okazuje się, że całkiem sporo. Udowodnili to uczniowie najstarszych klas gminnych szkół, którzy w czwartek, 22 lutego, uczestniczyli w warsztatach „Wciąga nas hip-hop, narkotyki nie!”.
Ponad setka uczniów przyjechała rano do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie, gdzie powitał ich Krzysztof Witkowski – Prezes Zarządu Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green. Każdy z warsztatowiczów powiedział kilka słów o sobie a wcześniej – poznał prowadzących zajęcia. Młodzież podzieliła się na grupy i trafiła pod opiekę instruktorów. Wokalu i freestylu uczył Wojciech Dereń. Zajęcia z kompozycji oraz perkusji prowadził Grzegorz Daroń. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z choreografii i tańca Agnieszki Fułek. O historii hip-hopu opowiedział saksofonista – Tomasz Wendt. Tomasz Pacanowski oraz Tomasz Jędrzejewski pracowali nad linią melodyczną. Kamil Mucha, który zajmuje się produkcją teledysku, podsumowującego czwartkowe działania, wprowadził młodzież w tajniki swojej pracy. Natomiast wspomniany na początku Krzysztof Witkowski, poza działalnością organizacyjną, stworzył także dział impresariatu, czyli wśród tak dużej grupy młodzieży dostrzegł osoby, które świetnie poradziły sobie z koordynowaniem działań poszczególnych grup.
Z młodzieżą na początku zajęć kilka słów zamienił także Zastępca Wójta Gminy – Roman Jaworski, który ponownie spotkał się z uczniami gminnych placówek oświatowych podczas finału projektu, czyli na koncercie wieńczącym całodniowe działania. Młodzież wspólnie ze swoimi instruktorami wystąpiła na kruszyńskiej scenie, a oklaskiwali ich koledzy i koleżanki, współtworzący wydarzenie, przedstawiciele gminnych placówek oświatowych, przedstawiciele Urzędu Gminy oraz nieliczni, ale niewątpliwie najbardziej zaangażowani – najbliżsi uczniów.
Po występie głos zabrali Krzysztof Witkowski i Roman Jaworski, którzy podsumowali projekt oraz pogratulowali wspaniałego efektu końcowego. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał certyfikat uczestnictwa. Na koniec młodzież dała się namówić na bis i wystąpiła po raz drugi.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zajęciach i którzy mimo zmęczenia, wywołanego przez niezwykle intensywną pracę, wypełnili korytarze i sale śmiechem. Dziękujemy organizatorowi, czyli Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu, a w szczególności wszystkim pracownikom, którym skutecznie utrudnialiśmy tego dnia pracę. Dziękujemy nauczycielom-opiekunom, którzy towarzyszyli młodzieży przez cały dzień. Dziękujemy Fundacji oraz zaangażowanym przez nią wykładowcom, którzy zajęli się nauką i produkcją.
Końcowym efektem działań będzie teledysk, podsumowujący zajęcia, który ujrzy światło dzienne już za kilka dni.
Karolina Kojder