2 marca w Domu Ludowym w Bolesławicach odbędzie się druga edycja "Wietrzenia szaf", czyli akcji, polegającej na wymianie odzieży między uczestnikami. W tym roku zmieniamy nieco formułę i ubrania, które nie znajdą nowych właścicieli, zostaną przez naszych wolontariuszy posortowane i przekazane Fundacji Ubrania Do Oddania, która zasili konto Filipa Gila z Kraszowic. Dodatkowo podczas wydarzenia rozstrzygniemy Konkurs Slow Fashion - Projektowanie Przyszłości.

Jeśli planujesz odświeżyć swoją szafę na wiosnę - pozbyć się niepotrzebnych ubrań lub wręcz przeciwnie - zaopatrzyć się w nowe, choć niekoniecznie posiadające sklepowe metki - mamy dla Ciebie propozycję. Jest nią druga edycja "Wietrzenia szaf", czyli wydarzenia, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie. Sobotnie spotkanie będzie okazją do tego, by przynieść odzież, która zalega nam w szafach i dać jej drugie życie. Uczestnicy wydarzenia będą mogli za darmo oddać rzeczy i wybrać dla siebie inne. 

Ubrania, które nie znajdą nowych właścicieli, zostaną posortowane i przekazane Fundacji Ubrania Do Oddania. Za każdy kilogram przekazanych rzeczy Fundacja wesprze 1 zł zbiórkę założoną na rzecz Filipa Gila - mieszkańca Kraszowic, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe oraz epilepsję. 

Podczas "Wietrzenia szaf" odbędzie się także finał Konkursu Slow Fashion - Projektowanie Przyszłości, skierowanego do uczniów gminnych szkół. Więcej na temat Konkursu na stronie GOKiS-u.

Zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu.

Karolina Kojder

Wietrzenie szaf II 2024 Wietrzenie szaf II - instrukcja