Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kraśniku Dolnym

Bal karnawałowy odbył się 13 lutego w sali gimnastycznej ZSP w Kraśniku Dolnym. Uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki przyszli ubrani w różnorodne kostiumy, od księżniczek po super bohaterów. Na sali panowała radosna atmosfera, pełna śmiechu i muzyki. Dzieci miały okazję uczestniczyć w różnorodnych konkursach i zabawach tanecznych, które prowadziły nauczycielki oraz wychowawczynie. Rada Rodziców zakupiła maszyny do popcornu i waty cukrowej oraz serwowała watę i popcorn bez ograniczeń, co dodatkowo umilało czas spędzony na balu.

Cele balu:

  1. Integracja społeczna: Organizacja balu karnawałowego miała na celu integrowanie uczniów różnych klas oraz przedszkolaków poprzez wspólne uczestnictwo w zabawie i tańcach.
  2. Kreatywność i wyobraźnia: Dzięki temu wydarzeniu dzieci mogły wyrazić swoją kreatywność poprzez kostiumy oraz przebrania, co wspierało rozwój ich wyobraźni i umiejętności twórczego myślenia.
  3. Radość i dobra zabawa: Głównym celem balu było zapewnienie uczestnikom radości oraz dobrej zabawy, aby stworzyć pozytywne i niezapomniane wspomnienia z okazji karnawału.

Bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3 oraz przedszkolaków w ZSP Kraśnik Dolny był pełen radości, kreatywności i integracji społecznej. Dzieci miały okazję wyrazić siebie poprzez swoje kostiumy i przebrania, jednocześnie bawiąc się w atmosferze pełnej uśmiechów i pozytywnej energii. Serwowane waty cukrowe i popcorn przez Radę Rodziców dodatkowo sprawiły, że bal był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

Lidia Zubal

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bożejowicach

13 lutego uczniowie klas 4-7 naszej szkoły wzięli udział w karnawale. Data dość szczególna, bo udało się połączyć dyskotekę z klimatem nadchodzących walentynek.  W muzycznym rytmie nasi uczniowie tańczyli , brali udział w zabawie „ uciekające krzesło", a także zmagali się w tańcu parami z balonem między głowami. Wytrwałości w szaleństwach nie brakowało, mimo to poczęstunek, czyli pyszna muffinka i sok, wzmocnił energię roztańczonej młodzieży.

Komisja, w której skład weszły panie:  Anna Rudzik, Magdalena Zawada i Anna Kaluzka, wyłoniła trzy najciekawiej i najlepiej bawiące się osoby. Voucher do Empiku o wartości 70 zł ufundowany przez Radę Rodziców otrzymały: Anna Wójcik, Jagoda Rowińska i Oliwia Bochnia.

Na tym nie koniec wyróżnień. Samorząd Szkolny docenił i nagrodził czekoladą ciekawe stroje aktywnie bawiących się uczniów, a także czekoladowym lizakiem podziękował za pomoc w przygotowaniu dekoracji: Kindze Zwolennik, Emilii Bryłkowskiej i Elenie Siedlekiej, a za dobór muzyki lizaka otrzymali: Karol Różnicki i Wojtek Jułga.

Podsumowując: zabawa była udana, ale chcielibyśmy, aby w przyszłym roku było nas na niej zdecydowanie więcej.

Anna Kaluzka