„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i prze­nieść ją przez całe życie”.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/

16 lutego w Urzędzie Gminy Bolesławiec odbyła się uroczystość wręczenia Medali Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wydarzenie, na prośbę Jubilatów, miało charakter kameralny, natomiast medale zostały wręczone z rąk Zastępcy Wójta Gminy Bolesławiec – Romana Jaworskiego.

Państwo Stanisława i Kazimierz Wajda przeżyli razem 50 lat, stając się wzorem zarówno dla swoich dzieci, jak i wnuków, co podkreślił również Zastępca Wójta, składając gratulacje i wyrazy uznania podczas wręczania kwiatów oraz pamiątkowego listu gratulacyjnego.

Zwieńczeniem jubileuszu był poczęstunek obfitujący we wspomnienia z dawnych lat, historie z życia Jubilatów oraz rozmowy na temat aktualnych wydarzeń.

Naszym Jubilatom serdecznie gratulujemy tak wielu wspólnie przeżytych lat, pełnych dobrych, ale także trudnych momentów oraz winszujemy niesłabnącego uczucia, jakie łączy małżonków. Życzymy Państwu kolejnych szczęśliwych lat, wypełnionych szacunkiem, miłością oraz wzajemnym wsparciem.

 

Roksana Kałkowska