Niedzielne popołudnie, 11 lutego, dostarczyło nam nie tylko wielu emocji, ale stanowiło również niezaprzeczalny dowód na to, że w erze gier online wciąż rację bytu mają pozycje unplugged.

Chińczyk, warcaby, szachy, bierki i Rummikub wciągnęły uczestników turnieju na kilka godzin zaciętych rozgrywek. Wierzymy, że przygotowane przez nas nagrody wręczane zwycięzcom przez Zastępcę Wójta Gminy Bolesławiec - Romana Jaworskiego, stanowiły powód do radości, ale zdajemy sobie sprawę, że to przyjemność z gry i możliwość sprawdzenia się były głównymi motywatorami do wzięcia udziału w rozgrywkach. Dowodem na to jest to, że wielu z zawodników po zakończeniu punktowanych partii postanowiło rozegrać pojedynki poza swoimi kategoriami wiekowymi.

Oprócz pozycji turniejowych nauczyć się można było gry Abalone oraz Triominos, młodsze dzieci w tym czasie korzystały z specjalnie dla nich przygotowanego kąciku zabaw, a jeszcze chętniej z poczęstunku przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kraśnika Dolnego, za co szczególnie dziękujemy zaangażowanym Paniom.

Wszystkich Państwa już dziś chcemy zaprosić do wzięcia udziału w kolejnej edycji Turnieju, bo taka z pewnością się odbędzie.

Sfinansowano z dotacji celowej z Programu PiRPA oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Bolesławiec na rok 2024, rozdz. V. pkt 3) ppkt h), Kampania pt. „Mój czas – mój wybór”.

Iwona Puszkarz