Babcia, dziadek to ktoś, kto ma zawsze czas dla swoich wnucząt, zawsze lepiej je rozumie, umie pocieszyć, bezgranicznie je kocha, ma dla nich dużo cierpliwości. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, ponieważ czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dziękując Im za wielkie serce, uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żeliszowie, jak co roku, przygotowali program artystyczny, prezenty, poczęstunek oraz konkursy i zabawy.

W sali gimnastycznej, pięknie udekorowanej niezliczoną ilością serc i kwiatów, wnuczki i wnukowie przedstawili program artystyczny. Wyśpiewali i wyrecytowali wiele ciepłych słów i życzeń, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Niejednemu „łza się w oku zakręciła”. Następnie dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki.

W czasie konkursów i zabaw, Dziadkowie, w towarzystwie wnucząt, tańczyli z balonami, odpowiadali na różnorodne pytania, odgadywali imiona bohaterów bajek, brali udział w kalamburach. Nie było łatwo pokazać do odgadnięcia czynności – „jem hamburgera, gotuję zupę, odpoczywam, czytam książkę…”. Było przy tym wiele zabawy i śmiechu. Okazało się, że Babcie i Dziadkowie oglądają z wnukami bajki, ponieważ bez problemu odgadywali imiona bajkowych postaci. Wszyscy się świetnie bawili.

Zaproszony na naszą uroczystość Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec, Pan Roman Jaworski, odśpiewał z dziećmi „100 lat” dla Babć i Dziadków. Podziękował naszym uczniom za przygotowanie pięknej uroczystości, wręczając im torbę słodkości, a Dziadkom pogratulował wspaniałych wnucząt. 

Na zakończenie wnuki zaprosiły gości na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń zarówno dla dzieci, jak i dla Dziadków. Widok zachwyconych gości i zadowolonych uczniów utwierdza nas, nauczycieli, w przekonaniu, że takie uroczystości muszą  trwać do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Mariola Tyc