Jeśli mieszkasz na terenie Gminy Bolesławiec, ale płacisz podatek PIT w innej miejscowości, Twoje pieniądze nie wpłyną na to, jak szybko – również dla Ciebie i Twoich bliskich – będzie zmieniała się Twoja okolica. Dlatego tak ważne jest, by składając PIT jako miejsce zamieszkania wskazać Gminę Bolesławiec, wypełniając bezpłatny formularz ZAP-3.

Wystarczy prosta zmiana urzędu skarbowego, abyś pomógł rozwijać się miejscu, w którym żyjesz i z którego infrastruktury i oferty na co dzień korzystasz. Dochody Gminy z tytułu podatków mają znaczący wpływ na rozwój Gminy, ale także na zmiany w Twoim codziennym otoczeniu - z tych środków budujemy drogi, chodniki, doposażamy place zabaw i siłownie zewnętrzne... Jednym z głównych źródeł dochodu Gminy jest podatek dochodowy, dlatego Twoje wskazanie Gminy Bolesławiec w rozliczeniu podatkowym wpływa na okolicę, którą na co dzień nazywasz domem.